لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

نیدل برینگ

نیدل برینگ یا به زبان انگلیسی Needle Bearing به معنای برینگ سوزنی می باشد که نام دیگر رولبرینگ سوزنی است. نیدل برینگ ها دارای کاربری گسترده ای در انواع ماشین آلات صنعتی و معدنی با شافت های دوار در قطعات چرخ و فرمان کنترل ماشین آلات هستند. نیدل برینگ در شکل های مختلفی و برای تعلیق انواع بار و کاهش اصطکاک بوجود آمده بکار گرفته می شود. نیدل برینگ در واقع یک رولبرینگ استوانه ای می باشد که در آن شکل هندسی ساچمه رولبرینگ بگونه ای طراحی شده است که دارای قطر بسیار کم نسبت به طول آن دارد و ساچمه نیدل برینگ در واقع یک استوانه باریک فولادی تو پر است.


انواع مختلف نیدل برینگ


نیدل برینگ ها مبین نوع خاصی از برینگ نیستند و در واقه نامی برای مشخص شدن شکل ظاهری ساچمه بکار رفته در رولبرینگ هستند. نیدل برینگ ها در صنایع اغلب در دو شکل رولبرینگ مختلف یعنی رولبرینگ کف گرد و رولبرینگ شعاعی ساده مورد استفاده قرار می گیرند. در نیدل برینگ کف گرد که برای تعلیق بار هایی در راستای موازی محور شافت طراحی شده است ساچمه های نیدل برینگ بصورت شعاعی دایره و بصورت مماس بر زاویه شعاعی قرار گرفته و گاهی بصورت پوشیده همراه با رینگ و گاهی نیز بدون رین و صرفا همراه با ریس مورد استفاده قرار می گیرند. همین موضوع درباره نیدل برینگ شعاعی که در آن ساچمه های سوزنی بر روی یک ریس بوش شکل و بصورت عمود بر شعاع دایره و موازی یکدیگر قرار گرفته اند صدق می کند.


موارد کاربرد نیدل برینگ ها


نیدل برینگ ها در ماشین آلات متعدد با یک هدف ویژه بکار گرفته می شوند. حجم کمی که نیدل برینگ ها اشغال می کنند که بر اثر استفاده از ساچمه های بسیار باریک است دلیل اصلی اولویت استفاده از آنها در ماشین آلات صنعتی نسبت به انواع دیگر رولبرینگ بالاخص رولبرینگ استوانه ای می باشد. از این رو انواع مختلفی از نیدل برینگ ها در اجزای چرخ ماشین آلات سنگین، فرمان کنترل STEERING UNIT ماشین آلات راهسازی و معدنی، انواع گیربکس ماشین آلات حمل و نقل، انتقال بتن و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. البته نیدل برینگ ها در ماشین آلا صنعتی با حرکت وضعی نیز مانند ماشین آلات تراش و CNN مورد استفاده قرار می گیرند.


برند های تولید کننده نیدل برینگ


تکنولوژی تولید نیدل برینگ ها بالاخص در سایز متوسط تکنولوژی چندان پیچیده ای نمی باشد و از این رو برند های تولید کننده متعددی در دنیا من جمله SKF, KOYO, FAG, NACHI, TIMKEN. NTN به تولید انواع نیدل برینگ ها می پردازند. با این وجود با توجه به قطر بسیار کم ساچمه بکار رفته در نیدل برینگ ها تنسایل مقاومتی آنها بالاخص در مقابل تنش های برشی و پیچشی می بایست بسیار بالا انتخاب شود. از این رو قابلیت های فراوری فلزات در تولید ساچمه نیدل برینگ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و از این لحاظ در شرایط کاری سنگین مانند رولبرینگ چرخ که تحت بارگذاری زیادی قرار می گیرد انتخاب نیدل برینگ با برند هایی چون SKF, FAG, TIMKEN < بصورت اصلی می تواند سبب طول عمر بیشتر دیگر قطعات وابسته گردد.