لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه وی بلت V

تسمه وی بلت V دسته ای از تسمه های صنعتی هستند که بر روی پولی (فولی) با شیار داخلی 60 درجه حرکت می کنند. مزیت استفاده از تسمه وی بلت V نسبت به تسمه صنعتی تخت انتقال حداکثر نیرو بدون سر خوردن و لغزیدن تسمه بر روی شیار پولی می باشد. در شرایط برابر جهت استفاده از تسمه تخت به جای تسمه V و ایجاد شرایط امن جهت انتقال کامل قدرت بدون سر خوردن بر روی پولی می بایست تنش کششی اولیه بسیار بالاتری بوجود آورد. تسمه های V در دسته تسمه های انتقال قدرت قرار میگیرند و وظیفه اصلی آنها انتقال حرکت دورانی از یک قطعه با حرکت دینامیکی محرک به قطعه دیگر می باشد. تسمه وی بلت V بر حسب نوع کاربری و با در نظر گرفتن خلاقیت تولید کنندگان بزرگ در جهت بهره وری بیشتر از این قطعه صنعتی در شکل های مختلف و با متریال مختلفی تولید شده اند که هر یک دارای خواصی بوده و برای شرایط کاری خاصی مناسب تر می باشند. طراحی های مختلف V وی بلت در راستای افزایش اصطکاک با بدنه پولی در جهت جلوگیری از لغزیدن و سر خوردن بر روی بدنه، افزایش مقامت محیطی در برابر رطوبت، حرارت و روغن، انعطاف بیشتر، مقاومت بیشتر در برابر ضربه اولیه حرکت موتور صورت گرفته اند.

تسمه V وی بلت اپتی بلت OPTIBELT

تسمه V وی بلت اپتی بلت OPTIBELT

تسمه وی بلت اپتی بلت OPTIBELT أر سری های بسیار متفاوی تولید میشوند که دارای متریال و استاندارد های تولید متفاوتی هستند و با ایجاد میزان مشخصی از اصطکاک با بدنه پولی نیاز به تنش کششی اولیه مشخصی داشته و برای ماشین آلات خاصی نیز طراحی شده اند. مدل کلاسیک ایت تسمه وی بلت از سه بخش اصلی فابریک پارچه ای خارجی، هستع مرکزی و رشته های تنشی پلی استر در میان هسته مرکزی تشکیل شده اند. این سری از تسمه وی بلت با برند اپتی بلت OPTIBELT در تولید خود از همان تکنولوژی ساخت تسمه وی SK از همین برند استفاده می کنند. این سری از تسمه وی بلت در تولید خود از استاندارد DIN2218 که نسبت قدرت به تنش را مشخص می کند تولید شده اند. در انتخاب تسمه وی بلت از این نوع پارامتری به نام حداکثر ضخامت داخلی پولی معرفی شده است که با توجه به این ضخامت در پایین یعنی شعاع داخلی پولی تسمه نیز استخاب میشود.

تسمه V Belt محصول BANDO

تسمه V Belt محصول BANDO

تسمه V Belt جزو تسمه های صنعتی پر کاربرد می باشد. تسمه صنعتی V Belt تولید شده توسط شرکت ژاپنی BANDO قابل استفاده در ماشین آلات صنعتی من جمله دستگاه های سرمایشی، پرمایشی و تهویه مطبوع می باشد که در عرض های مختلفی تولید و عرضه شده است. این تسمه ها در صنایع سنگین تر مانند ماشین آلات فراوری فلزات و کمپرسورها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این تسمه ها بسیار ساده بوده و توان آنها مانند تسمه تایمینگ بسیار بهینه می باشد. استفاده از سیم های فولادی در ساختار داخلی این تسمه V مقاومت کششی آن را افزایش داده و قابلیت انتقال قدرت آن تا 60% افزایش پیدا کرده است. این تسمه V Belt مقاومت بسیار مناسبی در برابر حرارت، روغن و حتی شعله های آتش دارد.

تسمه V Belt بلت مگادین Megadyne

تسمه V Belt بلت مگادین Megadyne

تسمه V بلت مگادین Megadyne با افزایش قابلیت انتقال قدرت تا 30% نسبت به تسمه های استاندارد و کاهش هزینه ها گزینه بسیار مناسبی برای انواع کاربری های صنعتی می باشد. ایت تسمه وی بلت V Belt با قابلیت کاربری تحت تنش کششی و سرعت دورانی بالا برای کاربری های صنعتی با دور 100 الی 8000 دور در دقیقه و توان کاری 1 الی 400 کیلووات طراحی و تولید شده است. تسمه وی بلت V Belt مگاداین در 5 لایه مختلف تولید شده است. لایه بیرونی که بصورت نخی برای ایجاد حداکثر اصطکاک تولید شده است. در لایه داخلی از یک اسفنج سطحی پوشاننده و یک لایه اسفنج قطور در بالای V که در داخل آن از سیم هایی برای افزایش مقاومت کششی استفاده شده است و بخش پایینی V در این تسمه صنعتی نیز از جنس پلی کلروپین تشکیل شده است.