لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه تایم متری

تسمه تایم متری که در زبان انگلیسی به Open-ended timing belt دقیقا با همان ویژگی ها و استاندارد های تسمه تایمینگ تولید می شود با این تفاوت که بجای تولید بصورت لوپ و یا حلقه بسته این نوع تسمه تایم متری بصورت کلاف باز با قابلیت برش زدن در متراژ مورد نیاز به بازار عرضه می شود. از آنحایی که طول اتصال برای تمامی کاربری های تسمه تایمینگ از اهمیت بسیار بالایی در دقت عمل برخوردار است با وجود تولید تسمه تایمینگ بصورت حلقه بسته بر حسب نیاز های ماشین آلات صنعتی که بصورت انبوه تولید شده اند در بسیاری از موارد طول های مشخصی برای استفاده بر روی برخی از ماشین آلات وجود ندارد. در این موادر استفاده از تسمه تایم متری که بصورت Customized شده و یا مطابق متراژ مورد نظر اتصال ماشین آلات برش خورده اند کاربرد پیدا می کنند.


مشخصات ابعادی و مکانیکی تسمه تایم متری


تسمه تایم متری از جنس پلی اورتان همراه با ترکیباتی مستحکم کننده که مانع از افزایش طول تسمه تایم می شوند تولید می شود. بر حسب نوع کاربری و میزان تنش های کششی که بر تسمه تایم متری وارد می شود برخی از تولید کنندگان از کورد هایی در داخل ساختار این تسمه ها استفاده می کنند. برای افزایش مقاومت سایشی نیز در بیرونی ترین لایه تسمه تایم متری یک لایه با ضخامت کمی از پلی آمید قرار می گیرد. البته در کل مواد و مستحکم کننده های تسمه تایم متری از یک برند تا برندی دیگر متفاوت بوده و در واقع یکی از فاکتور های کیفی می باشد که برند های مختلف تولید کننده انواع تسمه تایم متری بر روی کلاف های خود بکار می برندو عرض تسمه تایم متری در استاندارد های مختلفی به بازار عرضه می شود اما قابلیت برش این تسمه ها بنا به درخواست مشتریان نیز وجود دارد. تسمه تایم متری اغلب دارای دنده های داخلی می باشد که بصورت عمود بر راستای طولی تسمه قرار گرفته اند.

تسمه تایم متری آلمانی OPTIBELT

تسمه تایم متری آلمانی OPTIBELT

تسمه تایم متری آلمانی OPTIBELT سری ALPHA LINEAR که برای سیستم های خطی بسیار مناسب می باشد از سری خاصی از پلی اورتان از نوع ترموپلاستیک با قابلیت حرارتی بالا تولید شد است که برای افزایش مقاومت کششی در برابر تنش ها و در برابر ضربات که در زمان استارد ماشین آلات صنعتی بوجود می آیند از کورد ها و سیم هایی در داخل آن در راستای موازی با راستای تسمه تایم متری استفاده شده است. طول تثبیت شده این تسمه تایم متری که بر روی سطح آن از پلی اورتان بیرنگ با سختی 85 بر مقیاس Shore A و یا از فوم PU زرد رنگ و یا متریال های مشابهی مانند T2 در مرحله اکسترود بر روی این تسمه تایم متری آلمانی که با برند معتبر جهانی OPTIBELT عرضه می شود بکار گرفته شده است. بازرگانی ابتکار صنعت عرضه کننده انواع تسمه تایم متری در ایران می باشد.

تسمه تایم متری مگاداین MEGADYNE

تسمه تایم متری مگاداین MEGADYNE

تسمه تایم متری مگاداین MEGADYNE که طبق استاندارد های اتحادیه اروپا با مجموعه ای از کارخانجات گسترده که امروزه محدود به اروپا نبوده و در اقصی نقاط دنیا نیز در حال تولید هستند در بازار نقش پر رنگی را ایفا می کند. تسمه تایم متری مگاداین MEGADYNE تولید کشور ایتالیا بوده و در سری MEGALINEAR متشکل از پلی اورتان از نوع ترموپلاسیت تولید می شود که به این تسمه تایم متری خواص مقاومی در برابر سایش در سرعت های بالا و در دماهای بالا می دهد. جنس های مختلفی از سیم های فلزی بکار گرفته شده در داخل این تسمه تایم متری مگاداین مقاومت بسیار مناسبی را در برابر تنش های وارده و در حفظ طول تسمه تایم متری بوجود می آورند. استفاده از یک روکش نایلونی نازک بر روی سطح درونی و در برخی از کاربری ها حتی بر روی سطح بیرونی سبب افزایش طول عمر مفید تسمه تایم متری MEGADYNE شده است.

تسمه تایم متری تولید چین

تسمه تایم متری تولید چین

تسمه تایم متری تولید کشور چین در حال حاضر عمده ترین محصولات موجود در بازار را در اختیار دارد. از نظر متریال بکار گرفته شده در تولید و مراحل و متعلقات تولید تسمه تایم متری چینی نیز دارای شباهت هایی با محصولات اروپایی دارد با این تفاوت که در بسیاری از موارد تکنولوژی تولید این برند ها اندکی پایین تر بوده و در مقایسه با تسمه تایم متری برند های مگاداین و اپتی بلت در رده پایین تری قرار دارند. البته باید در نظر داشت که فاکتور قیمت نیز یکی از مهمترین فاکتور های انتخاب بوده و قیمت تسمه تایم متری چینی در مقایسه با تسمه تایم متری برند های اروپایی توجیه اقتصادی بالاتری دارد. ابتکار صنعت وارد کننده و عرضه کننده انواع تسمه تایم متری برند های معتبر و برند های چینی در ایران می باشد.