لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ استوانه ای دسته ای از برینگ ها می باشد که دارای ساچمه هایی به شکل استوانه با نسبت قطر به طول متوسط می باشد. رولبرینگ استوانه ای در صنایع دارای کاربری فراوانی بوده و اغلب برای تحمل بار های شعاعی و در سرعت دورانی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. رولبرینگ استوانه ای نوعی رولبرینگ صنعتی با سطح تماس بالا بین ساچمه و رینچ و ریس بوده و از این نظر بار وارد شده بصورت مناسبی بر روی سطح منتقل شده و تعلیق می شود. ابتکار صنعت وارد کننده و عرضه کننده انواع رولبرینگ استوانه ای با برند های مختلف در ایران می باشد. علاوه بر تعلیق مناسب رولبرینگ های استوانه ای به سبب یکسان بوده قطر ساچمه در طول تمرکز تنش مناسب و یکسانی نیز سرتاسر خود دارند.

رولبرینگ استوانه ای شعاعی

رولبرینگ استوانه ای شعاعی

شرکت ابتکار صنعت عرضه کننده انواع رولبرینگ :
رولبرینگ استوانه ای این نوع رولبرینگ ها برای بارهای شعاعی سنگین و سرعتهای بالا مناسب می باشند.طراحی این رولبرینگ ها به نحوی است که یکی از حلقه های داخلی یا بیرونی، از یک یا دو طرف لبه نداشته و لذا رولبرینگ قابلیت تفکیک شدن دارد. این امر در مواردی نظیر جا زدن و در آوردن رولبرینگ ها به خصوص در مواردی که انطباق باید تداخلی باشد، موجب تسهیل کار می شود.
این نوع برینگ ها ضمن قابلیت در تحمل بارهای سنگین، قادر به چرخش با سرعتهای بالا نیز هستند. در یک نوع از آنها که شماره آن با حرف NU آغاز می شود، حلقه پایینی بدون لبه و قابل تفکیک شدن است و در نوع دیگر که با حرف N مشخص می شود، حلقه بالایی بدون لبه است.
در مواردی نظیرانبساط طولی شافت در اثر حرارت، امکان جابجایی حلقه ها در امتداد محوری از ایجاد تنش جلوگیری می کند. در نوع دیگر که با NJ شروع می شود، حلقه داخلی در یک سمت دارای لبه است، لذا امکان تغییر مکان محوری از یک سمت وجود دارد.
در سری که با NUP شروع می شوند، حلقه پایینی در یک سمت لبه یکپارچه و در سمت دیگر لبه جدا شدنی دارد. این نوع طراحی باعث می شود که نخست برینگ قابل تفکیک را به راحتی نصب نموده و سپس با گذاشتن لبه شل در جلوی آن رولبرینگ را از دو طرف در امتداد محوری تثبیت کرد. میتوان به جای لبه جداشدنی از حلقه گوشه دار که با HJ مشخص می شود، استفاده نمود.
مقدار ناهمراستایی مجاز در رولبرینگ سری 10، 2، 3 و 4، چهار دقیقه و در سریهای 22 و 23، سه دقیقه است.
رولبرینگ های استوانه ای تا دمای 150ºc بدون تغییر بعد قابلیت کارکرد دارند. پنجره ساچمه آنها نیز در انواع پلی آمیدی، فولادی وبرنجی بسته به هر سری اندازه تولید می شود.
شرکت ایتکار صنعت امادگی ثبت سفارش باقیمت همکاری را دارد

رولبرینگ استوانه ای SKF اس کا اف

رولبرینگ استوانه ای SKF اس کا اف

رولبرینگ استوانه ای SKF اس کا اف أر 8 دسته بندی مختلف شامل رولبرینگ استوانه ای تک ردیف، رولبرینگ استوانه ای با رینگ های زاویه دار، تک ردیف بدون رینگ داخلی، رولبرینگ استوانه ای ظرفیت بالا، دو ردیفه، 4 ردیفه، رولبرینگ استوانه ای تک ردیف کامل اسمبلی و دو ردیف اسمبلی تولید شده است. رولبرینگ استوانه ای SKF از نوع تک ردیفه برای کار در سرعت های زاویه بسیار بالا تا سرعت 34000 دور در دقیقه rev/min طراحی شده و رده بارگذاری دینامیک آنها در برخی سایز ها به 64 کیلو نیوتن KN نیز می رسد. رولبرینگ استوانه ای با رینگ زاویه دار SKF تا قطر داخلی 600 میلیمتر و قطر خارجی 695 میلیمتر نیز تولید میشوند.

رولبرینگ استوانه ای تک ردیف FAG

رولبرینگ استوانه ای تک ردیف FAG

رولبرینگ استوانه ای تک ردیف FAG همراه با کیج شامل ساچمه های استوانه ای ردیف در داخل و دو رینگ فولادی مستحکم در داخل و بیرون می باشد. در ساختار رولبرینگ استوانه ای FAG یکی از دو رینگ داخلی و خارجی و یا هر دو رینگ بصورت همرمان دارای لبه های فولادی بسیار مستحکم می باشند. کیج داخلی طراحی شده در ساختار این رولبرینگ استوانه ای مانع از رسیدن ساچمه ها و سایش بینابینی آنها می شود. رولبرینگ استوانه ای تک ردیف FAG کلاسیک دارای قابلیت بار گذاری شعاعی بسیار بالایی بوده و مقاومت سطحی و سایشی رینگ ها و ساچمه های آنها بسیار بالا می باشد. در صورتیکه از رولبرینگ استوانه ای بعنوان یاتاقان جایگاهی استفاده شود قابلیت تعلیق بارهای محوری را نیز تا اندازه زیادی دارد. در این وضعیت بارهای شعاعی از طریق ریس رولبرینگ و بارهای محوری بوسیله ساچمه ها و لبه های رینگ تعلیق می شوند.

رولبرینگ استوانه ای NTN

رولبرینگ استوانه ای NTN

رولبرینگ استوانه ای NTN دارای ساچمه های استوانه ای است که دارای سطح تماس از نوع خطی با ریس های سیلندر شکل داخلی و خارجی دارد. شکل استوانه ای باعث میشود که رینگ داخلی نسبت به رینگ خارجی دارای حرکت محوری باشد. این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که بر اثر حرکت و گردش رولبرینگ استوانه ای و ایجاد حرارت و گرما می بایست مجموع رینگ های داخلی و خارجی و همچنین ساچمه ها بصورت پرس و جفت کار کنند. رولبرینگ استوانه ای NTN دارای بدنه کربن دار شده بوده و از فولاد بسیار سخت در تولید آنها استفاده می شود. ساچمه ها و رینگ های این سری از رولبرینگ های استوانه ای از آلیاژ فولادی در گرید برینگ و یاتاقان تولید شده اند تا حداکثر مقاومت در برابر سایش و بارگذاری را داشته باشند. عملیات حرارتی دقیق و کنترل شده در تولید کلیه قطعات رولبرینگ استوانه ای NTN و سیقل بسیار دقیق سطحی باعث ایجاد حداقل لرزش ممکن در سیستم مکانیکی شده طول عمر بالای رولبرینگ و دیگر قطعات ماشین را تضمین می کند.

رولبرینگ استوانه ای ناچی NACHI

رولبرینگ استوانه ای ناچی NACHI

رولبرینگ استوانه ای ناچی NACHI در دو طرح ساده و دو ردیفه تولید میشود که رولبرینگ استوانه ای دو ردیفه خود در دو طرح صلب یک تکه و همنچنین با ریس دو تکه تولید شده است. رولبرینگ استوانه ای ناچی NACHI تک ردیف برای بارگذاری شعاعی بالا طراحی شده و حداقل میزان اصطکاک بین ساچمه های استوانه ای و فلنج ها را بوجود می آورد. رولبرینگ استوانه ای ناچی NACHI که محصول کشور ژاپن می باشد در حالت دو ردیفه قابلیت بار گذاری شعاعی بالاتری را نیبت به رولبرینگ استوانه ای تک ردیف داشته و معمولا برای اسپیندل های ماشین آلات و همچنین در اجزای انتقال قدرت سیستم های قطار ریلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد رولبرینگ استوانه ای

کاربرد رولبرینگ استوانه ای اغلب بصورت ساده شعاعی تولید میشوند. چرا که شکل استوانه ای ساچمه های داخلی آنها گردش را تحت زاویه در رولبرینگ های مخروطی یا کف گرد تا اندازه ای با دشواری هایی روبرو می کند. البته رولبرینگ سوزنی خود نوعی رولبرینگ استوانه ای محسوب میشود اما به سبب قطر بسیار کمی که ساچمه ها دارند محدودیت زاویه ای در گردش به میزان کمتری بوده و این سری از رولبرینگ های استوانه ای بصورت کف گرد نیز تولید و عرضه می شوند. از طرفی وجود قطر زیاد و سطح های زاویه قائم در رولبرینگ استوانه ای این قابلیت را نیز بوجود می آورد تا با افزودن یک لبه بر روی رینگ های خارجی علاوع بر قابلیت تعلیق بار های شعاعی مخصوص رولبرینگ استوانه ای تا اندازه ای نیز قابلیت تعلیق بار محوری به آن افزوده شود. در کل باید گفت کاربری رولبرینگ استوانه ای در شکل هایی غیر از شعاعی نسبت به مخروطی و بشکه ای محدود تر می باشد.

رولبرینگ استوانه ای شعاعی با قابلیت تعلیق بار محوری

هر چند نحوه طراحی رولبرینگ استوانه ای شعاعی که با قرار گرفتن ساچمه های استوانه ای شکل بصورت موازی بر روی یک کیج بوش مانند به منظزور تعلیق بار های شعاعی صورت پذیرفته است اما برخی تولید کنندگان رولبرینگ استوانه ای شعاعی با در نظر گرفتن انحراف های احتمالی محور ها، ارتعاشات ناخواسته و بارهای نا مطلوب راهکاری برای افزایش قابلیت رولبرینگ شعاعی و تعلیق بار های لحظه ای و اندک محوری یافته اند. در این طراحی ها که صرفا برای رولبرینگ هایی با بوش محافط خارجی در نظر گرفته شده است بوش ها را لبه دار طراحی و تولید می کنند. بدیت ترتیب با اعمال بار محوری یک طرف بوش خارجی به لبه ریس رولبرینگ استوانه ای تکیه داده شده و به تعلیق بار محوری به میزان اندک و بصورت لحظه ای می پردازد. لازم به ذکر است در مورد بارهای محوری به میزان بالا و بصورت پیوسته دیگر نمی توان از رولبرینگ استوانه ای شعاعی استفاده نمود و ترجیحا می بایست از رولبرینگ مخروطی استفاده شود.