لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

رولبرینگ کف گرد

رولبرینگ کف گرد جزو کاربردی ترین نوع رولبرینگ صنعتی می باشد که در ساختمان خود از ساچمه های استوانه ای شکل استفاده می کند. رولبرینگ کف گرد در متریال های مختلف فلزی شامل فولادی، آلیاژ فولادی، آلیاژ آلومینیوم سخت و استنلس استیل تولید و عرضه میشود. هر چند نمونه هایی از رولبرینگ کف گرد از جنس سرامیکی نیز برای کاربری خاص که شرایط برای عملکرد فلزات مناسب نیست تولید شده اند. رولبرینگ های کف گرد سوزنی قابلیت های بسیار بالایی اغلب در سرعت زاویه ای پایین دارند و با بالا رفتن سرعت زاویه ای قابلیت وزنی آنها نیز پایینتر می آید. این رولبرینگ ها برای تحمل بارهای محوری سنگین مناسب هستند. بعلاوه در مقابل بارهای ضربه ای حساس نبوده، استحکام بالا دارند و فضای محوری کمی برای نصب نیاز دارند.همچنین در نوع یک ردیفه ساخته شده و بار محوری را از یک سمت می توانند تحمل کنند. در رولبرینگ استوانه ای کفگرد از ساچمه هایی با نسبت متوسط قطر به طول استفاده شده است و این امر سبب میشود حرارت ایجاد شده و سرعت خطی در این سری از رولبرینگ ها نسبت به رولبرینگ سوزنی کف گرد پایین تر باشد اما در عین حال فضایی که اشغال می کند نیز بالاتر میرود. از این سری رولبرینگ ها به سبب قابلیت بالای تعلیق بار و طول عمر مناسب تحت بارگذاری های سنگین در صنایع سنگین مانند ماشین آلات راهسازی استفاده گسترده ای می شود. ابتکار صنعت وارد کننده و عرضه کننده رولبرینگ سوزنی کف گرد و برند های معتبر رولبرینگ کف گرد در سایز های مختلف در ایران می باشد.

رولبرینگ های استوانه ای کف گرد

رولبرینگ های استوانه ای کف گرد

شرکت ابتکار صنعت عرضه کننده انواع رولبرینگ :
ازبلبرینگ استوانه ای کف گردبرای تحمل بارهای محوری سنگین مناسب هستند. بعلاوه در مقابل بارهای ضربه ای حساس نبوده، استحکام بالا دارند و فضای محوری کمی برای نصب نیاز دارند.همچنین در نوع یک ردیفه ساخته شده و بار محوری را از یک سمت می توانند تحمل کنند.
طراحی آنها ساده و شامل یک واشر شافت، یک واشر محفظه و قفسه بهم راه تعدادی غلتک است. در مواردی که محل قرارگرفتن رولبرینگ مناسب باشد، می توان واشرهای محفظه و شافت را حذف نمود و از خود قفسه و غلتک ها استفاده کرد، ولی به هر حال محل قرار گرفتن این مجموعه باید سخت و پرداخت شده باشد. به همین دلیل معمولاً کل رولبرینگ دارای یک شماره خاص و هر یک از اجزاء آن نیز دارای یک شماره مجزا است.
نوع خاصی از این رولبرینگ ها تولید می شود که با داشتن تعداد غلتک بیشتر، قدرت تحمل بار بیشتری نسبت به نوع استاندارد داشته که البته از سرعت چرخشی کمتری نیز برخوردارند.
در موارد دیگر نیز که بعنوان مثال سرعت پایین و یا دقت خیلی زیاد مورد نیاز نباشد، می توان به جای واشرهای محفظه و شافت از واشرهای شیاردار یا واشرهای کفی استفاده نمود.
شرکت ابتکار صنعت امادگی ثبت سفارش باقیمت همکاری را دارد

رولبرینگ کف گرد سوزنی SKF اس کا اف

رولبرینگ کف گرد سوزنی SKF اس کا اف

رولبرینگ کف گرد سوزنی SKF اس کا اف به منظور داشتن قابلیت قرارگیری دقیق تعداد بالایی ساچمه های سوزنی شکل از یک کیج مستحکم استفاده می کند که وظیفه حفظ ساچمه ها در موقعیت مکانی و زاویه ای ثابتی را بر عهده دارد. رولبرینگ کف گرد سوزنی SKF اس کا اف درجه بالایی از مقاومت را در فضای اندکی که اشغال می کند فراهم می آورد. در کاربری هایی که بخشی از بدنه ماشین قابلیت عملرکد بعنوان واشر ها و رینگ های خارجی را داشته باشد رولبرینگ کف گرد سوزنی تنها فضایی برابر با حجم کیج نگهدارنده اشغال می کند. رولبرینگ کف گرد سوزنی SKF اس کا اف به منظور جلوگیری از تمرکز تنش دارای ساچمه هایی آزاد در راستای شعاعی کیج هستند تا با داشتن تماس خطی مناسب تر استرس کمتری ایجاد کنند.

رولبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN تیپ TP

رولبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN تیپ TP

رولبرینگ کف گرد TIMKEN در دو تیپ مختلف TP و TPS تولید میشود که سری TP آز نوع کف گرد معمولی بوده وسری TPS آز نوع کف گرد خود تنظیم می باشد. رولبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN تیپ TP برای کار تحت بارهای محوری بسیار بالا اما در سرعت های زاویه ای متوسط و پایین طراحی شده است. نمونه های استاندارد رولبرینگ کف گرد تیمکن با شعاعی داخلی بالا سری TP قابلیت کاربری تا سرعت پیرامونی 3000 فوت در دقیقه ft/min را دارند. رولبرینگ کف گرد TIMKEN سری TP در سایز های 50.8 میلیمتر (2 اینچ) الی 609.6 میلیمتر (24 اینچ) تولید و محصول کشور آمریکا می باشد. طرح های متفاوتی از این بلبرینگ کف گرد با قابلیت Mounting یا اتصال متفاوت تولید و عرضه شده است.

رولبرینگ کف گرد خود تنظیم TIMKEN سری TPS

رولبرینگ کف گرد خود تنظیم TIMKEN سری TPS

رولبرینگ کف گرد خود تنظیم TIMKEN سری TPS دارای شباهت های کلی بسیاری به رولبرینگ کف گرد ساده استوانه ای TIMKEN سری TP می باشد با این تفاوت که رینگ پایینی بجای یک ریس دارای دو ریس می باشد که طاویه سطح تماس پایینی بصورت منحنی طراحی شده است. با این وجود که این سری از رولبرینگ های کف گرد خود تنظیم هستند برای تغییر زاویه های دائمی و دینامیک ناشی از حرکت مناسب نیستند بلکه قابلیت خود تنظیمی را در اتصال رولبرینگ همراه با انحراف ایجاد می کنند. این سری از رولبرینگ کف گرد خود تنظیم در سایز های 50.8 میلیمتر (2in) الی 406.4 میلیمتر (16 اینچ) تولید شده است. از این سری رولبرینگ های کف گرد در چرخ ماشین آلات راهسازی، دستگاه های حفاری، جرثقیل ها و گیربکس مولد های قدرت استفاده میشود. رولبرینگ کف گرد خود تنظیم TPS در برابر تغییرات بار و انتقال شعاعی به میزان اندک نیز به کارایی خود در سطح بالایی ادامه می دهد.

رولبرینگ کف گرد FAG

رولبرینگ کف گرد FAG

رولبرینگ کف گرد FAG با بکار گیری ساچمه های بشکه ای تولید شده و فضای بسیار اندکی را اشغال می کنند. رولبرینگ کف گرد FAG دارای قابلیت های بسیار بالای مقاومتی در باربر بارگذاری های بالا در راستای محوری (اتصال بر روی شافت عمودی) بوده و به دو صورت تک جهته و دو جهته تولید میشوند. رولبرینگ کف گرد FAG که محصول کشور آلمان می باشد بر خلاف بسیاری انواع دیگر از همین نوع رولبرینگ در برابر ضربات ناخواسته سیستم های دینامیکی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین بر حسب نوع بار وارده این رولبرینگ کف گرد می تواند دارای ریس از جنس برنزی و یا فولاد پر کربن داشته باشد.

رولبرینگ کف گرد کویو KOYO

رولبرینگ کف گرد کویو KOYO

رولبرینگ کف گرد کویو KOYO هم در سایز های اینچی و هم در سایز میلیمتری تولید و عرضه شده است. رولبرینگ کف گرد کویو KOYO اغلب با کد NTA شروع شده که در کوچکترین سایز از قطر خارجی 17.45 میلیمتر با ضخامت 1.984 میلیمتر و با کد NTA-411 آغاز شده است. قابلیت گردش و سرعت دورانی قابل تحمل رولبرینگ کف گرد کویو KOYO با افزایش قطر کاهش پیدا می کند بگونه ای که در پایین ترین قطر قابلیت تحمل سرعت دورانی تا 26000 دور در دقیقه را داشته و به تدریج با افزایش قطر کاهش و در قطر خارجی 104 میلیمتر به 3200 دور در دقیقه کاهش پیدا می کند. رولبرینگ کف گرد کویو KOYO هم بصورت ترکیب ساچمه و ریس داخلی و هم بصورت پوشیده همراه با رینگ ها تولید و عرضه شده و قابلیت های بالایی در میزان بار تعلیقی دارد.مانند تمامی دیگر انواع و برند های رولبرینگ کف گرد سرعت دورانی نسبتا پایین برای رولبرینگ کف گرد در مورد برند KOYO نیز مانند دیگر انواع رولبرینگ ها صدق می کند.

نوع ساچمه ایده آل برای رولبرینگ کف گرد

رولبرینگ کف گرد با بکار گیری انواع ساچمه ها شامل ساچمه استوانه ای، ساچمه بشکه ای، ساچمه نیمه مخروطی و ساچمه سوزنی تولید میشود که با توجه با شکل فیزیکی هر یک از این انواع ساچمه مشخصه مکانیکی ویژه ای را به رولبرینگ کف گرد می دهند. در این میان رولبرینگ کف گرد با ساچمه بشکه ای در صورتیکه محدودیتی در فضای اتصال وجود نداشته باشد نسبت به دیگر انواع ساچمه های بکار رفته دارای فواید بیشتری می باشد. رولبرینگ کف گرد با ساچمه بشکه ای به سبب شکل منحنی سطحی ساچمه ها قابلیت گردشی بالاتری داشته و با اتصال بر روی شافت ها با قابلیت گردش در سرعت زاویه بالاتری عمل می کند که در واقه مزیت این سبک رولبرینگ کف گرد به رولبرینگ کف گرد استوانه ای محسوب میشود. میزان تمرکز تنش نیز در ساچمه های بشکه ای نسبت به ساچمه های نیمه مخروطی کمتر می باشد و نحوه گردش و زاویه حرکت آنها نیز نسبت به رولبرینگ کف گرد با ساچمه نیمه مخروطی بیشتر می باشد. در مقایسه بین ساچمه بشکه ای و سوزنی با توجه به اینکه اساسا در صنایع از رولبرینگ سوزنی کف گرد بیشتر در مواردی استفاده می شود که فضای اتصال محدود است در واقه با توجه به فضای بیشتر و پروفیل برش بزرگتری که رولبرینگ کف گرد بشکه ای دارد ترجیح با رولبرینگ کف گرد سوزنی می باشد.

قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد

رولبرینگ سوزنی کف گرد به سبب ضخامت کم و در کل حجم کمتری که نسبت به رولبرینگ کف گرد با ساچمه استوانه ای، بشکه ای و نیمه مخروطی دارد در صنایع دارای کاربری های وسیعی است. اما قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد مانند قیمت رولبرینگ کف گرد ساده می تواند با تغییر هر یک از متغیر های کمی و کیفی دستخوش تغییراتی گردد. در زیر برخی از فاکتور ها و متغیر های تابع قیمت رولبرینگ کف گرد سوزنی را را در یک لیست از مهمترین فاکتور ها ارائه می دهیم.


  • ابعاد رولبرینگ سوزنی کف گرد شامل مولفه های قطر و ضخامت بوده و با بالا رفتن این ابعاد میزان متریال بکار رفته در تولید رولبرینگ کف گرد سوزنی بالاتر رفته، وزن آن بالا رفته و قیمت آن افزایش پیدا می کند.
  • برند تولید کننده رولبرینگ سوزنی کف گرد :ه در واقع ماهیت کلی، استانداردها، طول عمر و کیفیت کاری را بطور مستقیم تحت تاثیر قرار داده و از فاکتور های اصلی موثر بر قیمت رولبرینگ کف گرد سوزنی می باشد.
  • آلیاژ رولبرینگ سوزنی کف گرد که اغلب از آلیاژ های فولادی، استیل و در مواردی غیر فلزی از سرامیک ها تولید می شود به سبب قیمت های متفاوت عناصر بصورت مستقیم بر قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد تاثیر می گذارد.

به جز موارد بالا که سبب تغییر جهانی قیمت رولبرینگ کف گرد سوزنی می شوند بازار ایران تحت تاثیر عوامل فرهعی دیگری نیز قرار دارد. با توجه به وارداتی بودن انواع رولبرینگ و تغییر لحظه ای نرخ ارز در بازار ایران قیمت رولبرینگ کف گرد تا اندازه زیادی تحت تاثیر تحولات بازار ارز نیز می باشد.