لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه کانوایر

تسمه کانوایر Conveyor belt یکی از انواع بسیار کاربردی تسمه های صنعتی محسوب می شود که نقش انتقال دهنده را برای مواد و قطعات ایفا می کند و از متریال مختلفی بر حسب نوع ماده قابل انتخاب، میزان خورندگی ماده، حساسیت ماده و زاویه انتقال ماده در تولید تسمه کانوایر استفاده می شود. تسمه کانوایر را در عرضه های مختلفی که اغلب از 50 سانتی متر شروع شده و در بالاترین میزان کاربری اغلب به 140 سانتی متر می رسد بکار می گیرند. ضخامت تسمه کانوایر بستگی به نوع کاربری و وزن باری که بر روی آن حمل می شود بستگی دارد. مهمترین متریال بکار گرفته شده در تولید تسمه کانوایر ها لاستیک، پلی اورتان و در برخی از کاربری ها بافت ها می باشند. برای برخی از کاربری های مشخص صنعتی که بصورت عمده مورد استفاده قرار می گیرند عرض های مشخصی از تسمه کانوایر بکار می رود و در غیر این صورت در عرض های مشخص شده از روی رول های تسمه کانوایر مطابق نیاز برش خورده می شود.


دسته بندی و انواع تسمه کانوایر


روش های مختلفی برای دسته بندی تسمه کانوایر وجود دارد که گاهی بر حسب متریال بکار گرفته شده در تولید این تسمه صنعتی، گاهی دسته بندی تسمه کانوایر بر حسب نوع صنعت مصرف کننده که شامل صنایع سبک و سنگین و بصورت اختصاصی تری شامل صنایع غذایی و گاهی نیز بر حسب نوع کاربری تسمه کانوایر در صنایع صورت می پذیرد. شاید مناسب ترین روش دسته بندی تسمه کانوایر که در بر گیرنده انواع مختلف بوده و دید مناسب تری را به خریداران در انتخاب صحیح می دهد بر حسب تلفیقی از سه مشخصه بالاخص بر حسب متریال و کاربری است که در زیر به آن می پردازیم.بطور کلی تسمه کانوایر در واقع همان تسمه نقاله می باشد که یه بصورت کاملا مسطح تولید می شود و یا در صورتی که کاربری تسمه کانوایر در انتقال مواد در ارتفاعات مختلف بصورت زاویه دار باشد بصورت عاج دار مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت به تسمه کانوایر تسمه الواتور نیز می گویند.

تسمه کانوایر مواد غذایی

تسمه کانوایر مواد غذایی

در انتقال مواد غذایی بر روی نقاله های صنعتی از نوع خاصی تسمه کانوایر که به نام تسمه کانوایر مواد غذایی شناخته می شود و ساختار آن بگونه ای است که خاصیت چسبندگی داخلی که به Cohesive شناخته می شود نسبت به خاصیت چسبندگی سطحی که به Adhesive شناخته می شود بیشتر است. تسمه کانوایر مواد غذایی یا بطور کلی از متریال هایی که برای بدن بی خطر هستند تولید می شود و یا بصورت دو تکه دارای لایه های بیرونی هستند که متشکل از موادی بی خطر برای بدن هستند. تسمه کانوایر صنایع یغذایی اغلب به رنگ سفید در بازار یافت می شود و در دو سری یعنی سری MOR که نوعی تسمه کانوایر با مقاومت سطح متوسط در برابر چربی های طبیعی بوده و برای انتقال اغلب مواد من جمله دانه های چرب مورد استفاده قرار می گیرد و تسمه کانوایر سری GMG که با قابلیت بسیار بالا در برابر خورنده ها مورد استفاده قرار گرفته و برای انتقال گوشت، چیپس و موادی با درصد چربی بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

تسمه کانوایر عاج دار

تسمه کانوایر عاج دار

تسمه کانوایر عاج دار دارای بیشترین کاربری در معادن می باشد. متریال اصلی بکار گرفته شده در تولید این تسمه کانوایر لاستیک و پلی اورتان می باشد و وجود عاج سطحی برای افزایش قابلیت انتقال مواد بالاخص بصورت الواتور بر روی سطوح شیب دار می باشد. وجود عاج های سطحی بر روی این تسمه الواتور افزایش اصطکاک سطحی را به همراه داشته و در انتقال مواد نقشی موثر ایفا می کند. شکل های مختلفی از عاج های سطحی با میزان اصطکاک و برامدگی مختلف وجوجد دارند. یکی از نمونه های کاربری تسمه کانوایر عاج دار در انتقال خاگ و گرد ها و پودر های صنعتی و معدنی می باشد. تسمه کانوایر های عاج دار اغلب در داخل دارای بافت های مستحکم پارچه ای می باشند که در بیرون با لاستیک و پلی اورتان پوشش خورده اند.

تسمه کانوایر پلاستیکی

تسمه کانوایر پلاستیکی

یکی از انواع خاص تسمه کانوایر که در تولید ان از پلاستیک خشک استفاده می شود تسمه کانوایر پلاستیکی می باشد. البته کاربری تسمه کانوایر پلاستیکی خاص بوده و نمی توان از آن برای انتقال آرد و یا پودر استفاده نمود چرا که برای ایجاد انعطاف در این تسمه ها برای حرکت و گردش بر روی نقاله ها بالاجبار حفره هایی در داخل بخش های خشک پلاستیکی در اتصال کلیکی که دارند بوجود می آید. با این وجود مقاومت سطحی بسیار مناسبی که تسمه کانوایر پلاستیکی در تماس با مواد مختلف من جمله مواد چرب خوراکی و صنعتی دارد این نوع تسمه کانوایر را به انتخابی مناسب برای نقاله های صنعتی بدل کرده است. در اغلب موارد تسمه کانوایر پلاستیکی به رنگ آبی در بازار یافت می شوند.

تسمه کانوایر پیرلی PIRELLI

تسمه کانوایر پیرلی PIRELLI

تسمه کانوایر یا تسمه نوار نقاله PIRELLI پیرلی ایتالیا که در عرض های مختلف از 50 سانتیمتر به بالا عرضه می شود برای صنایع مختلف در گرید های متنوعی تولید و عرضه شده است. این تسمه کانوایر ها بصورت مستطح و بصورت عاجدار بنا به نوع صنایع مصرفی و در ضخامت های مختلف با مقامت سایشی سطحی بالایی قابل عرضه می باشد. بهره گیری از استاندارد اتحادیه اروپا و بکارگیری ترکیبات منحصر به فرد شیمیایی در تولید تسمه کانوایر پیرلی سبب شده است تا نه تنها این محصولات دارای طول عمر کاری بسیار مناسبی باشند بلکه برای بسیاری کاربری های سخت معدنی و بر روی دستگاه های معدنی بصورت تسمه OE و نمونه اصلی مورد استفاده قرار گیرند. تسمه کانوایر پیرلی بصورت کلافی در متراژ مختلف در بازرگانی ابتکار صنعت عرضه می شود.

تسمه کانوایر تردمیل باشگاهی

تسمه کانوایر تردمیل باشگاهی

تسمه کانوایر ها بر روی تردمیل های باشگاهی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. عرض های مختلفی از تسمه کانوایر تردمیل باشگاهی مورد استافده قرار میگیرد که اغلب از 50 سانتی متر الی 80 سانتی متر انتخاب می شوند. تسمه کانوایر تردمیل ها برای داشتن حد متوسطی از اصطکاک برای دویدن بالاخص در شرایط شیب دار اغلب بصورت عاج دار تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه کانوایر تردمیل بصورت باز کلافی تولید شده و در متراژ مورد نظر برش خورده با اعمال حرارت جوش داده می شود. انعطاف مناسب، مقاومت سایشی بالا و مقاومت در برابر افزایش طول تحت کشش از مهمترین مشخصات مکانیکی کیفی تسمه کانوایر تردمیل ها محسوب می شود. بازرگانی ابتکار صنعت وارد کننده و عرضه کننده انواع تسمه کانوایر در ایران می باشد.