لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

بلبرینگ مخروطی

بلبرینگ مخروطی | شرکت ابتکارصنعت عرضه کننده بلبرینگ مخروطی در ایران می باشد. بلبرینگ مخروطی که اغلب بصورت تک ردیفه تولید میشوند کاربری های خاصی در صنایع دارند و در ساختمان آنها از ساچمه های استوانه ای و یا مخروطی بر روی سطوح مخروطی استفاده شده است. بلبرینگ مخروطی دارای شیارغلتک مخروطی در حلقه بالایی و پایینی بوده و جزء غلتشی نیز در آنها به شکل مخروطی می باشند. این نوع طراحی، برینگ را برای تحمل بارهای مرکب (شعاعی و محوری) مناسب ساخته است. قدرت تحمل بار محوری به زاویه شیار حلقه بیرونی بستگی دارد. معمولا شعاع داخلی حلقه اتصال محوری اکسل ثابت می باشد و این واشر یاتاقان بیرونی است که به شکل مخروطی در اتصال قرار گرفته است. بلبرینگ مخروطی قابلیت تفکیک شدن داشته که به منظور تعمیرات، تعویض ساچمه ها ، روغن کاری و حفظ و نگهداری قطعات داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. حلقه داخلی بهمراه قفسه وغلتک ها یک جز و حلقه بیرونی دوم را تشکیل می دهد. ساچمه های بکار رفته در ساختار بلبرینگ استوانه ای از جنس فولاد سخت با افزایش مقاومت سطحی با سیقل بسیار دقیق تولید میشوند تا حداقل میزان اصطکاک را در کنار حداکثر مقاومت فشاری در بارگذاری های بالا داشته باشند. بلبرینگ مخروطی در انواع مختلف یک ردیفه، دوردیفه و چهار ردیفه در دو اندازه متریک و اینچی تولید می شوند. بلبرینگ مخروطی ساختار بینابینی بلبرینگ کف گرد و ساده را دارد و قابلیت انتقال و حفظ بارهایی ترکیبی شعالی و محوری را بصورت همزمان دارد. از بلبرینگ های مخروزی در مواقعی استفاده میشود که بارهای محوری در چند جهت بصورت همزمان بر روی قاب وارد میشوند.

بلبرینگ مخروطی دو ردیفه

بلبرینگ مخروطی دو ردیفه

بلبرینگ مخروطی دو ردیفه دارای دو ردیف ساچمه و دو نگهدارنده مرکزی می باشد که در خلاف جهت یکدیگر قرار گرفته اند دقیقا مانند حالتی که دو بلبرینگ مخروطی تک ردیفه به یکدیگر متصل شده باشند اما به شکلی که زاویه رولر ها در خلاف جهت به شکل V و یا به شکل ^ یا به داخل و یا به خارج جهت گرفته اند. بلبرینگ مخروطی دو ردیفه قابلیت تحمل بارهای بسیار سنگین محوری و شعاعی را بصورت هم زمان دارند. بلبرینگ مخروطی دو ردیفه با دارا بودن ضخامت کلی بالا موجب هدایت دقیق و مطمئن محور شفت و تعلیق کننده نیروهای نا مطلوب در حرکت دورانی ناشی از گریز از مرکز و یا عدم بالانس بودن سیستم دورانی می شود. بلبرینگ مخروطی دو ردیفه به سادگی قابلیت اسمبل شده و تفکیک شدن دارند که نصب و استفاده از آنها را آسان می سازد. بر خلاف بلبرینگ مخروطی تک ردیفه که تنها قابلیت تعلیق بار محوری در یک جهت +x و یا -x را دارد بلبرینگ مخروطی دو ردیفه قابلیت تعلیق بار محوری در هر دو جهت را داراست.

بلبرینگ مخروطی تک ردیفه

بلبرینگ مخروطی تک ردیفه

یکی از پرکاربردترین و معتبر ترین تولید کنندگان بلبرینگ مخروطی تک ردیفه شرکت اس کا اف می باشد که محصولات خود را به منظور تحمل و انتقال بارهای ترکیبی محوری و شعاعی بصورت همزمان تولید می کند. زاویه و راستای حرکت ساچمه ها بگونه ای است که در یک راستا و امتداد بصورت خطی و بر روی مرکز پروفیل اکسل به هم می رسند و این امر سبب پایین بودن میزان اصطکاک و حرکت دورانی ساده تر ساچمه های استوانه ای می شود. با افزایش زاویه آلفا میزان بار قابل تحمل بلبرینگ مخروطی نیز با افزایش سطح تماس و اتکای ساچمه ها افزایش پیدا می کند. دو فاکتور در محاسبات مرتبط با بلبرینگ مخروطی نقش تعیین کننده ای دارند که یکی از آنها "زاویه آلفا" و دیگری "فاکتور محاسبه" می باشد که در دیتاشیت های مهندسی مختلف با حروف مختلف و اغلب با حرف کوچک نمایش می دهند. زاویه آلفا که بسته به فاکتور محاسبه از 10 الی 30 درجه تغییر می کند که هر چه این زاویه بزرگتر باشد فاکتور محاسبه نیز افزایش پیدا می کند و یا به تعبیر ریاضیاتی دقیق تر فاکتور محاسبه و زاویه آلفا نسبت مستقیم دارند.

بلبرینگ مخروطی NTN

بلبرینگ مخروطی NTN

اجزای اصلی بلبرینگ مخروطی NTN که تحت نام Bower نیز عرضه میشود تماما از آلیاژ فولاد سخت معروف به case-carburized تولید شده اند که در برابر خاصیت مکانیکی خستگی که بر اثر اعمال مداوم بار تحت فرکانس های مختلف بوجود می آید مقاومت مناسب را داشته باشند. عملیات حرارتی بسیار کنترل شده در تولید اجزای بلبرینگ مخروطی این برند، دقت بسیار بالای میکرونی در اندازه ها و ابعاد قطعات و سیقل سطحی بسیار دقیق همراه با مقاومت بالای سطحی (سختی سطحی) تمام سطوح رینگ های کونیک و ساچمه ها سبب طول عمر بالای کاری بلبرینگ مخروطی NTN شده است. بنابراین چه بدنبال یک بلبرینگ محصول کشور آمریکا باشید و چه به دنبال محصولی با طول عمر بالا و دقت در تولید با سایزهای بسیار متغیر و مناسب با ماشین الات مختلف بلبرینگ مخروطی NTN یکی از آپشن های مناسب برای شما می باشد.

بلبرینگ مخروطی کویو KOYO

بلبرینگ مخروطی کویو KOYO

بصورت تک ردیفه، 2 ردیفه و 4 ردیفه و در سه مدل با زاویه نرمال، زاویه متوسط و شیب بالا برای ساچمه ها تعریف شده است. بلبرینگ مخروطی کویو KOYO اغلب دارای ساچمه های نیمه مخروطی می باشند و ساچمه ها بگونه ای قرار گرفته اند که امتداد محور آنها با خط شعاعی مرکزی بلبرینگ برخورد می کند. بلبرینگ کویو KOYO هم دارای ابعاد و استاندارد های متریک و هم استاندارد های اینچی در دستگاه آمریکایی می باشد. بلبرینگ مخروطی کویو KOYO دو ردیفه در دو مدل با ریس داخلی تیپ TDI و با ریس خارجی تیپ TDO عرضه شده است. این سری از بلبرینگ ها نه تنها برای کار در سیکل های سرعتی بالا مناسب هستند و بارهای محوری و شعاعی را بصورت همزمان تعلیق می کنند بلکه این بلبرینگ ها برای کاربری تحت ارتعاش و ضربه نیز مناسب هستند.

مزایای استفاده از بلبرینگ مخروطی

بطور کلی در مواقعی که با بارهای ترکیبی چند محوره و یا ترکیبی محوری و شعاعی سر و کار داریم تنها انتخاب بلبرینگ های مخروطی می باشند و باید بر حسب نوع بار ترکیبی، سرعت دورانی، میزان بار ئ شرایط محیطی مکاربری نوع و برند مناسب آن را انتخاب کنیم. اما با وجود اینکه در این گونه بارگذاری ها انتخاب بلبرینگ مخروطی تنها گزینه می باشد اما مزایای بسیاری نیز در استفاده از بلبرینگ های مخروطی وجود دارند. بلبرینگ های مخروطی میزان اصطکاک پایینی دارند که به سبب سطح بسیار سیقلی ساچمه ها و فلنج می باشد که با کاهش میزان اصطکاک میزان حرارت تولید شده نیز کمتر شده و طول عمر فلنج و ساچمه افزایش پیدا می کند. علاوه بر این میزان صدای تولید شده حاصل از گردش ساچمه ها در ساختمان بلبرینگ مخروطی نیز بسیار پایین می باشد. نحوه پخش بار به سبب شکل فلنج و ساچمه ها در بلبرینگ مخروطی بگونه ای است که بار بصورت یکنواخت بر روی سطح چخش شده و از تمرکز تنش در نقطه ای خاص و بر روی ساچمه ای خاص جلوگیری به عمل می آید و در نتیجه اعمال بارهای برشی بر روی اکسل نیز به میزان زیادی کاهش پیدا کرده بالانس سیستم بصورت کلی حفظ می شود. استفاده از بلبرینگ های مخروطی میزان افزایش دمای کاری بصورت اکسترمم را نیز کاهش داده م دمای سیستم بصورت معقولی در کل پروسه کاری حفظ می شود.