لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

رولبرینگ و بلبرینگ NTN ان تی ان

بلبرینگ NTN | رولبرینگ و بلبرینگ NTN ان تی ان برای اولین بار با همکاری 3 شریک قدیمی Noboru Niwa همراه با مدیر فروش شرکت Tomoe و مهندس Jiro Nishizono در سال 1918 آغاز به کار نمود. در سال 1939 بلبرینگ NTN ان تی ان اولین مرکز تولید محصولات جهانی خود را در KAWANA تاسیس نمود و در سال 1959 تبدیل به اولین برند تولید کننده رولبرینگ و بلبرینگ ژاپنی در سطح دنیا شد. بلبرینگ ان تی ان NTN در واقع اولین برند ژاپنی تولید کننده بلبرینگ و برنده جایزه کنترل کیفیت استاتیک محصول شد. در دهه های 50 و 60 میلادی بود که رفته رفته پای بلبرینگ ان تی ان NTN به بازار های اروپایی رسید و اولین محصولات NTN بصورت رسمی بر روی ماشین آلات صنعتی تولید اروپا بسته شد. شعبه آمریکایی بلبرینگ NTN ان تی ان برای اویل بار در سال 1963 و به منظور تامین نیاز های بازار آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی آغاز به کار نمود. در این برهه بلبرینگ NTN قادر به تولید انواع رولبرینگ و بلبرینگ های کف گرد، مخروطی، بشکه ای و سوزنی برای صنایع خودرو سازی و صنایع سنگین بود. در اواسط دهه 80 میلادی بود که بلبرینگ NTN ان تی ان بعنوان یکی از مجموعه های همگام با برند Federal-Mogul شکل گرفت و اولین تبلیغات این شرکت پیرامون تولید رولبرینگ مخروطی و استوانه ای نیز پخش شد. طی 10 سال آینده با افزایش همکاری بلبرینگ NTN ان تی ان با برند Federal-Mogul آمریکا خط تولید بلبرینگ و رولبرینگ کلاج و ماشین آلات کشاورزی نیز راه اندازی شد.


استاندارد های رولبرینگ و بلبرینگ NTN ان تی ان


کیفیت رولبرینگ و بلبرینگ NTN ان تی ان نه تنها با توجه به استاندارد های بی شماری که در طی سالیان سال دریافت نموده است تایید میشود بلکه بکارگیری آن بعنوان قطعه اصلی بر روی بسیاری ماشین آلات سنگین معدنی و کشاورزی و در شرکت های اتومبیل سازی برجسته نیز مهر تاییدی بر این کیفیت می باشد. همکاری بلبرینگ و رولبرینگ NTN با شرکت معتبر و شناخته شده Federal Mogul آمریکا نیز نشانی دیگر از این کیفیت است. علاوه بر موارد یاد شده استاندارد های بسیار متعددی که توسط شرکت های تست و استاندارد در سر تا سر دنیا و بر حسب تست و بررسی کیفیت تولید بلبرینگ NTN ان تی ان نه تنها در ژاپن بلکه در مراکز و کارخانجات تولیدی این برند در نقاط مختلف دنیا بوجود آمده است شامل ISO9001, ISO14001, IATF16949, ISO50001, ISO18001 نیز از دیگر دستاورهای کیفی بلبرینگ ان تی ان NTN محسوب می شوند.

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان در دو سری مختلف اینچی با کد J و سری استاندارد میلیمتری با کد ISO تولید و عرضه میشود. مشخصات مکانیکی رولبرینگ مخروطی ان تی ان NTN اغلب بصورت بارگذاری استاتیک و بارگذاری دینامیک بصورت حداکثر بار و حداکثر سرعت دورانی شافت ها مشخص شده و این رولبرینگ های مخروطی با بیش از 1300 کد متناسب با دستگاه ها و ماشین آلات سنگین کشاورزی و معدنی و همچنین رولبرینگ های چرخ و کلاج مشخص شده اند. حداکثر ریت بار استاتیک وارد شده بر این رولبرینگ های مخروطی از نوع اینچی NTN برابر 67 کیلو نیوتن برابر 15100 lbf پوند بوده و حداکثر بار دینامیک وارد بر آنها معادل 57 کیلو نیوتن Kn معادل 12800 پوند می باشد.

رولبرینگ سوزنی NTN ان تی ان

رولبرینگ سوزنی NTN ان تی ان

رولبرینگ سوزنی NTN ان تی ان دارای سطح مقطع بسیار باریک بوده، ضرفیت بالایی در بار گذاری داشته، سختی سطحی و مقاومت سایشی بسیاری بالایی فراهم نموده و در مجموع سبب پایین آمدن وزن و حجم اشغال شده در سیستم های مکانیکی می شود. این رولبرینگ های سوزنی بگونه ای طراحی شده اند که دارای استحکام و طول عمر بالایی در برابر نوسانات ماشین که عاملی دینامیکی و مخرب در افزایش رزونانس و تخریب رولبرینگ های سوزنی دارد داشته باشند. انواع مختلفی از رولبرینگ و بلبرینگ NTN آن تی ان تولید شده اند تا متناسب با شرایط کاری ماشین آلات صنعتی کار کنند. رولبرینگ های سوزنی بصورت رینگ دار و بدون رینگ، تک ردیف و دو ردیف با کیج یک تکه و یا دو تکه جدا تولید شده اند.

رولبرینگ استوانه ای NTN

رولبرینگ استوانه ای NTN

رولبرینگ استوانه ای NTN دارای ساچمه های استوانه ای است که دارای سطح تماس از نوع خطی با ریس های سیلندر شکل داخلی و خارجی دارد. شکل استوانه ای باعث میشود که رینگ داخلی نسبت به رینگ خارجی دارای حرکت محوری باشد. این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که بر اثر حرکت و گردش رولبرینگ استوانه ای و ایجاد حرارت و گرما می بایست مجموع رینگ های داخلی و خارجی و همچنین ساچمه ها بصورت پرس و جفت کار کنند. رولبرینگ استوانه ای NTN دارای بدنه کربن دار شده بوده و از فولاد بسیار سخت در تولید آنها استفاده می شود. ساچمه ها و رینگ های این سری از رولبرینگ های استوانه ای از آلیاژ فولادی در گرید برینگ و یاتاقان تولید شده اند تا حداکثر مقاومت در برابر سایش و بارگذاری را داشته باشند. عملیات حرارتی دقیق و کنترل شده در تولید کلیه قطعات رولبرینگ استوانه ای NTN و سیقل بسیار دقیق سطحی باعث ایجاد حداقل لرزش ممکن در سیستم مکانیکی شده طول عمر بالای رولبرینگ و دیگر قطعات ماشین را تضمین می کند.

بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف

بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای تک ردیف دارای ریس هایی با شانه های کوتاه و بلند می باشد. این شانه ها در دو جهت بگونه ای طراحی شده اند تا قابلیت تحمل بار محوری در یک جهت را داشته باشند. بلبرینگ NTN ان تی ان اغلب بلبرینگ های تماس زاویه ای را بصورت بارگذاری از قبل و در کارخانه تولید و به بازار عرضه می کند تا زمانی که روی ماشین و در محل مورد استفاده بسته شده قابلیت های بارپذیری در زاویه صحیح و مناسبی داشته باشند. بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف بگونه ای اسمبل شده است تا دارای یک صیقل داخلی ویژه ای بوده و یک زاویه تماس ویژه ای را تحت بارگذاری بوجود آورد. زاویه تماس استانداردی که توسط بلبرینگ ان تی ان NTN بکار رفته است 30 درجه می باشد اما در شزایط مناسب کاری قابلیت کار تا زاویه 40 درجه را نیز فراهم می کند. بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف در مواردی بصورت خاص با زاویه تماس 15 درجه نیز با کیج از جنس رزین فنولیک تولید می شود که برای سرعت های زاویه ای بسیار بالا پیشنهاد می شود.

بلبرینگ شیار عمیق NTN ان تی ان

بلبرینگ شیار عمیق NTN ان تی ان

بلبرینگ شیار عمیق NTN ان تی ان که معروف به بلبرینگ تک ردیفه شعاعی نیز هستند دارای کاربری گسترده ای بوده و دارای ریس تک منظوره بهینه شده برای بار شعاعی می باشند. طراحی این بلبرینگ شیار عمیق بگونه ای است که یک تلورانس بسیار دقیق حتی در سرعت های زاویه ای بسیار بالا را بوجود می آورد. بلبرینگ شیار عمیق NTN ان تی ان دارای کیج های استاندارد تولید شده بصورت فولاد پرس شده و ماشین کاری شده هستند. این بلبرینگ شیار عمیق برای سرعت های طاویه ای بسیار بالا دارای کیج هایی از جنس برنجی هستند. نمونه هایی از بلبرینگ شیار عمیق NTN ان تی ان همراه با گریس های ویژه با طول عمر بسیار بالا بصورت پک شده همراه با سیل و حفاظ خارجی عرضه می شوند. بلبرینگ NTN شیار عمیق بصورت حفاظ دار در یک جهت و یا در هر دو جهت توسط حفاظ هایی که به رینگ خارجی متصل شده اند محافظت می شود. این حفاظ های بیرونی از ورود ذرات نامطلوب به داخل محفظه بلبرینگ و همچنین از خروج روان کننده از داخل محفظه بالاخص در حال گردش و بر اثر نیروی گریز از مرکز جلوگیری می کند.

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه های کروی شکل می باشد که از جنس فولادی تولید شده اند. بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم از جنس فولاد کروم با درصد کربن بسیار بالا تولید شده است تا هم مقاومت کششی و فشاری بالا تحت بارگذاری های سنگین را داشته باشد و هم در برابر سایش مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. در برخی از شماره فنی های این سری از بلبرینگ خود تنظیم از کیج هایی از جنس فایبرگلاس با افزودنی های ویژه سخت کننده استفاده شده است. بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم قابلیت عملکرد مناسب در رینج دمایی -40 الی 120 درجه سانتی گراد را داشته در حالت گریس کاری شده در برخی شماره فنی ها تا سرعت 22000 دور در دقیقه و در حالت روغن کاری شده با قابلیت سرعت دورانی بالاتر تا 28000 دور در دقیقه نیز کار می کند.

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دارای کیجی با ارتفاع بلند و یکپارچه می باشد که بر روی آن ساچمه های کروی بصورت زیگزاگی قرار گرفته اند. شکل مخروطی ریس بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف سبب می شود تا در ردیف بر روی قطر بیشتر یک عدد ساچمه بیشتر از بالای مخروط زیس که قطر کمتری دارد قرار دارد. این سری از بلبرینگ تماس زاویه ای به سبب دارا بودن عامل تعلیق بار بیشتر یعنی ساچمه های بیشتر قابلیت بارگذاری بالاتری دارد و بیشتر با هدف تعلیق بار محوری به کار گرفته میشود اما در صورتیکه ریس های طراحی شده دارای لبه نیز باشند تا حدودی بارهای شعاعی را نیز تعلیق می کند.

یاتاقان بلبرینگ NTN

یاتاقان بلبرینگ NTN

یاتاقان بلبرینگ NTN که اغلب بر روی ماشین آلات صنعتی ژاپنی و برخی ماشین آلات اروپایی نیز دیده می شود در سایز های مختلفی تولید شده و دوام بسیار بالایی دارد. از مشخصه های بسیار مناسب برخی کد های یاتاقان بلبرینگ NTN استفاده از هوزینگ های کونیک و بدنه خارجی بلبرینگ کونیک می باشد که در اتصال بر روی شافت و تحت تاصیر تغییر زاویه قابلیت حرکت به میزان کم و جلوگیری از شکست یاتاقان بلبرینگ ها را فراهم می کند. اتصال بر روی شافت برای یاتاقان بلبرینگ NTN بصورت خار و یا با پیچ آلن مغزی میسر می شود. جنس بدنه هوزینگ یاتاقان بلبرینگ NTN اغلب از آلیاژ های چدنی می باشد و انتقال حرارت بالایی برای انتقال حرارت ناشی از حرمت شافت با سرعت زاویه ای بالا فراهم می کند. نوع روانکاری بکار گرفته شده در این یاتاقان بلبرینگ ها گریس اغلب با پایه لیتیوم است تا هم در حرارت بالا در برابر سوختن و تغییر ماهیت شیمیایی مقاومت مناسب داشته باشد و هم در حرارت بالا خاصیت ویسموزیته خود را از دست ندهد. قیمت یاتاقان بلبرینگ NTN نسبتا بالا ، بالاتر از برند های چینی و نزدیک به قیمت یاتاقان های برند های اروپایی می باشد. ابتکار صنعت عرضه کننده سایز ها و شماره فنی های مختلف یاتاقان بلبرینگ NTN در ایران است.