لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی | بلبرینگ سوزنی در بلبرینگ های سوزنی دارای ضخامت کم و ظرفیت تحمل بار فوق العاده می باشند.این بلبرینگ ها می توانند با حلقه داخلی یا بدون آن بکار روند.بلبرینگ سوزنی در واقع نوعی رولبرینگ معروف به نیدل برینگ می باشد که از استوانه های فولادی با قطر بسیار کم برای صفحه اتصال استفاده می شود. بلبرینگ های سوزنی بدون حلقه داخلی برای مینیمم کردن فضای مورد استفاده رولبرینگ مفید است و شفت در این موارد سخت کاری و صیقل داده شده است. سرعت گردش ساچمه های استوانه ای سوزنی در این دسته از برینگ ها بسیار بالا می باشد که به دلیل قطر کم ساچمه های سوزنی می باشد و از این رو میزان اصطکاک ایجاد شده نیز بالاتر بوده و در سرعت های بسیار بالا حتی یک میدان مغناطیسی اندکی نیز ایجاد میشود. بلبرینگ های سوزنی که دارای حلقه داخلی هستند در مواردی که ماشینکاری شفت غیر اقتصادی باشد بکار می روند.این رولبرینگ ها اجازه حرکت محوری را می دهند.ابعاد و انواع مختلفی از این سری تولید می شوند و در همه محصولات شکل سطح استوانه ها طوری اختیار شده است که از ایجاد تنش های لبه ای احتراز شود. میزان سطح انتقال قدرت و بار در بلبرینگ های سوزنی نسبت به ساچمه های گرد بالاتر می باشد که از نقاط قوت آنها محسوب میشود.

بلبرینگ سوزنی تک ردیف

بلبرینگ سوزنی تک ردیف

بلبرینگ سوزنی تک ردیفه هم بصورت شعاعی و هم بصورت کف گرد تولید میشود که در صورت تولید شعاعی هم بصورت ساده و هم به شکل مخروطی تولید میشود. بلبرینگ سوزنی تک ردیفه که طراحی ساده تر و کاربری گسترده تری نسبت به مورد دو ردیفه سری دارد در ساختار خود از استوان های فولادی مغز پر با ضریب سختی بسیار بالا بهره می برد که با حرکت غلطشی خود نقش کاهش دهنده اصطکاک و انتقال دهنده را دارند که در صورت استفاده از شکل شعاعی بلبرینگ سوزنی این انتقال رادیال و در صورت استفاده از حال کف گرد این انتقال محوری می باشد. تکنولوژی بکار رفته در تولید بلبرینگ سوزنی بر خلاف شکل ساده ای که دارد بسیار حساس و دقیق می باشد و تنها چند شرکت معتبر در دنیا هستند که به تولید آنها می پردازند چرا که در صورت اختلال و شکست آن تعداد قطعاتی که آسیب می بینند بسیار بالا می باشد. بلبرینگ سوزنی تک ردیفه معمولا در صورت استفاده از برند های معتبر قابلیت کار تا دمای 120 درجه سانتی گراد را دارد. هر چند برای کار در دماهای بالا می بایست روغن کاری با روغنهای مخصوص بصورت مرتب صورت پذیرد و بیشترین راندمان کاری و طول عمر آنها تا دمای 100 درجه سانتی گراد می باشد.

بلبرینگ سوزنی SKF

بلبرینگ سوزنی SKF

بلبرینگ سوزنی SKF که در واقع نوعی رولبرینگ است در داخل ساختمان خود از استوانه هایی با نسبت بسیار پایین قطر به طول استفاده میکند. طراحی بهینه هلدر و نگهدارنده ساچمه های سوزنی و خود ساچمه ها مانع از تمرکز تنش در نقاط خاص شده و سبب افزایش طول عمر این قطعه شده است. بلبرینگ سوزنی SKF در طرح های بسیار متنوع و سایزهای مختلف برای هماهنگی با شرایط کاری مختلف و قابلیت نصب بر روی ماشین آلات صنعتی متعدد می باشد. در برخی طراحی های بلبرینگ سوزنی SKF خود بدنه داخلی ماشین به عنوان رینگ و یاتاقان خارجی برای آن عمل می کند و در برخی طراحی ها بلبرینگ دارای رینگ خارجی می باشد. دو سری پر کاربرد از بلبرینگ سوزنی SKF سری های IR , LR هستند که هر دو به دو شکل با حفره های جریان روغن و بدون حفره جریان روغن تولید شده اند.

بلبرینگ سوزنی کف گرد

بلبرینگ سوزنی کف گرد

بلبرینگ سوزنی از نوع کف گرد تنها برای تعلیق بار در یک جهت آن هم از نوع محوری طراحی و تولید میشود. در این نوع بلبرینگ سوزنی راستای قرار گرفتن ساچمه ها که از نوع سوزنی به شکل استوانه با قطر بسیار کم هستند در راستای شعاع حلقه بلبرینگ واقع شده است. بلبرینگ سوزنی کف گرد همراه با دو رینگ یکی رینگ هوزینگ و یکی رینگ محور و گاهی نیز بدون رینگ ها تولید میشود که در این صورت بخشی از بدنه ماشین در طراحی نقش پوشاننده را ایفا می کند. بلبرینگ سوزنی اغلب برای اتصال بر روی محور هایی با قطر بین 10 الی 160 میلیمتر طراحی و تولید میشود. بلبرینگ های سوزنی از این نوع معمولا قابلیت کار تا دماهای 00 الی 120 درجه سانتی گراد را نیز دارند و با برند های مختلفی چون SKF, NTN , FAG تولید و عرضه میشوند.

بلبرینگ سوزنی ترکیبی KOYO

بلبرینگ سوزنی ترکیبی KOYO

بلبرینگ سوزنی KOYO در چهار طرح مختلف متناسب با ماشین آلات مختلف تولید میشوند. بلبرینگ شعاعی بدون کیج (یاتاقان)، بلبرینگ سوزنی طرح استاد که در واقه یک استاد بولت در قیمت بینابینی محور داخلی بلبرینگ استفاده شده است، بلبرینگ سوزنی کف گرید KOYO، بلبرینگ سوزنی کف گرد KOYO، بلبرینگ ترکیبی سوزنی KOYO و بلبرینگ سوزنی از نوع شعاعی یاتاقان دار و محفوظ KOYO. بلبرینگ سوزنی ترکیبی KOYO أر واقه به شکل یک فلنج جوشی پایه دار است که در قیمت پایه آن یک بلبرینگ سوزنی شعاعی و در قسمت تخت آن یک بلبرینگ سوزنی کف گرد قرار گرفته باشد. این دسته از بلبرینگ های سوزنی دارای هیچ مارک و نوشتاری بر روی سطح خود نیستند و شماره فنی آنها بر حسب سری ساخت و قطر داخلی آنها مشخص میشود مانند بلبرینگ سوزنی ترکیبی کد RAXZ510 KOYO

مشخصات مکانیکی بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ های سوزنی بصورت تک ردیفه و دو ردیفه تولید میشوند که این ردیف ها نه بصورت موازی بلکه بصورت سری در ساختمان بلبرینگ قرار میگیرند. ساچمه استوانه ای سوزنی شکل بکار رفته در ساختمان بلبرینگ سوزنی بصورت عمومی طولی بیش از چهار برابر قطر ساچمه دارد. در مقایسه با بلبرینگ های ساچمه کروی استفاده از ساچمه های استوانه ای با قطر کم در ساختمان بلبرینگ سوزنی سطح تماس را به میزان چشم گیری انفزایش می دهد بنابراین در مواقعی که با بار محوری بسیار بالایی سر و کار داریم بلبرینگ های سوزنی انتخاب مناسبی می باشند. بلبرینگ های سوزنی بیش از 60 سال در صنایع قدمت دارند و ساختمان آنها و زوایای تماس و ابعاد استاندارد آنها همچنان در حال پیشرفت می باشد. در توصیف بلبرینگ های سوزنی دو فاکتور کمپکت یعنی حجم و فضاگیری اندک در کنار قابلیت بارگذاری بالا قرار می گیرد.