لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

رولبرینگ سوزنی کف گرد

رولبرینگ سوزنی کف گرد یکی از کاربردی ترین نوع رولبرینگ صنعتی می باشد و این امر به سبب فضای بسیار محدودی است که اشغال می کند. در ساختمان رولبرینگ سوزنی کف گرد از ساچمه های سوزنی یعنی ساچمه هایی با نسبت بسیار پایین قطر به طول استفاده شده است. این رولبرینگ ها اغلب دارای سرعت زاویه ای بالایی بوده و نسبت به دیگر انواع رولبرینگ میزان اصطکاک بالاتر و حرارت تولید شده بیشتری هستند که از نقاط ضعف رولبرینگ سوزنی کف گرد محسوب میشود. اما با این حال در بسیاری کاربری های صنعتی فضا برای استفاده از اتصالات برینگ وجود نداشته و استفاده از رولبرینگ سوزنی کف گرد الزامی می باشد.

رولبرینگ سوزنی کف گرد بدون رینگ

رولبرینگ سوزنی کف گرد بدون رینگ

این برینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین بوده و ضمن حساس نبودن به بارهای ضربه ای به حداقل فضای محوری ممکن برای نصب نیاز دارند. این رولبرینگ ها بار محوری را فقط از یک سمت میتوانند متحمل شوند.
این برینگ شامل واشر محفظه، واشر شافت و مجموعه قفسه و غلتک هاست. میتوان مجموعه قفسه و غلتک ها را فقط با یک واشر کفی بکار برد و این درحالتی است که محل قرار برینگ از سختی و صافی کافی سطح برخوردارباشد.
واشرهای برینگ
مانند رولبرینگ های استوانه ای کف گرد، در این نوع نیز می توان به جای استفاده از واشرهای محفظه و شافت از واشرهای شیار دار و واشرهای کفی استفاده نمود. واشرهای شیاردار از جنس فولاد کرومی سخت کاری شده هستند. شیار آنها پرداخت شده و بقیه سطوح ماشینکاری شده اند.
در مواردی که دقت به هم مرکز بودن واشرها، زیاد مورد نیاز نباشد، می توان از این نوع واشرها به عنوان واشر شافت و محفظه استفاده نمود.
واشر کفی معمولاً ضخامت بسیارکمی داشته 1mm و از جنس فولاد فنر است. این نوع واشرها نیز می توانند به جای واشرمحفظه یا شافت بکار برده شوند.
در این رولبرینگ ها، می توان با استفاده از یک واشر میانی و دو سری مجموعه قفسه و غلتک رولبرینگ را دو طرفه کرد که بار محوری را از دو طرف متحمل شود. در رولبرینگ های کف گرد سوزنی هیچ نوعی ناهمراستایی مجاز نیست.
قفسه سوزنی های رولبرینگ کف گرد فولادی و در بعضی موارد فیبری است که در این حالت برینگ تا دمای 120ºc توانایی کارکرد دارد.
در قطعاتی که با رولبرینگ تماس مستقیم دارند مسائلی نظیر دارا بودن زاویه درست نسبت به محور شافت و حالت یک نواخت داشتن پله ای نبودن از اهمیت خاصی برخوردار است.
در صورت عدم استفاده از واشرهای محفظه و شافت، سختی سطحی که مجموعه قفسه و غلتک ها بر روی آن قرار میگیرد باید بین 58HRC الی 64HRC بوده و زبری سطح از 0.2µm بالاتر نباشدRa<0.2 m. درجه سختی پایین تر به منزله افت ظرفیت تحمل بار مجموعه خواهد بود.
هدایت شعاعی مجموعه قفسه و غلتک ها بخصوص در سرعتهای بالا ضروری است
شرکت ابتکارصنعت عرضه کننده انواع بلبرینگ وامادگی ثبت سفارش باقیمت همکاری را دارد