لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه تایمینگ صنعتی

تسمه تایمینگ صنعتی از جنس لاستیکی با فیبر قدرتمند با تنسایل بالا و معمولا از جنس پلی اورتان و نئوپرین تولید شده است تا مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر طول داشته باشد. حد فاصل وسط به وسط دو دنده تسمه تایمینگ به گام آن معروف است که طبق استاندارد های بسیار دقیقی طراحی میشود. تسمه تایمینگ صنعتی یکی از قطعات موتورهای احتراق داخلی می باشد که وظیفه اتصال و تنظیم حرکت میل بادامک با حرکت میل لنگ را دارد تا سوپاپ های دود و هوا در زمان مشخصی باز شوند. در دید متفاوت تسمه تایمینگ صنعتی مانع از خم شدن سوپاپ ها توسط پیستون نیز میشود. تسمه تایمینگ دارای دندانه هایی در سطح داخلی خود می باشد که برای عملکرد صحیح و دقیق آن طراحی شده اند. هر چند امروزه در برخی موتور ها از سیستم های دنده ای برای حرکت میل بادامک استفاده میشود اما تسمه تایمینگ همچنان بعنوان پر کاربردترین قطعه در موتورها مورد استفاده قرار میگیرد. تسمه تایمینگ بطور کلی با توجه به استاندارد های بسیار دقیقی که در طراحی و تولید آن بکار میرود و اهمیت ویژه ای که از نظر کاربری دارد مورد تست های متعدد قرار میگیرد و از این جهت معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع تسمه صنعتی دارد.

تسمه تایمینگ اپتی بلت سری امگا

تسمه تایمینگ اپتی بلت سری امگا

تسمه تایمینگ صنعتی با برند اپتی بلت OPTIBELT در سری های مختلفی ساخته میشود که دارای استانداردهایی متفاوت و برای کار در شرایط خاصی طراحی و تولید شده اند. تسمه تایمینگ اپتی بلت سری امگا خود در شش تایپ مختلف تولید شده است که بصورت استاندارد برای پولی های نوع HTD, RPP با قابلیت کارکرد در دماهای پایین از -40 درجه سانتی گراد تا دماهای بالا تا 140 درجه سانتی گراد را دارد. این سری از تسمه تایمینگ صنعتی به دو صورت تست شده و هم استانداردهای تست آزمایشگاهی و تست واقعی بر روی دستگاه را به میزان حداکثری دارا می باشد. تسمه تایمینگ اپتی بلت سری امگا در یک طرف دندانه دار می باشد بجز یک تایپ از این سری که در دو طرف دنده شده است. این سری از تسمه ها با 7 طول مختلف تولید شده است که حداکثر طول آن طبق کد 14M تولید شده که طول آن به 4.5 متر می رسد.

تسمه تایمینگ صنعتی مگاداین MEGADYNE

تسمه تایمینگ صنعتی مگاداین MEGADYNE

تسمه تایمینگ صنعتی با برند مگاداین MEGADYNE در چهار سری مختلف لاستیکی حلقه ای، لاستیکی باز، پلی اورتان حلثه ای و پلی اورتان باز تولید شده است و جزو معتبرترین و با کیفیت ترین نوع تسمه تایمینگ در دنیا به شمار می آید که محصولات آن مطابق با حداکثر استاندارد های بین المللی تولید شده و در اغلب کشورهای بزرگ صنعتی در دنیا نیز در حال استفاده می باشد. مهمترین ویژگی تسمه تایمینگ برند مگاداین طول عمر بسیار بالا حفظ طول تسمه تحت بارگذاری در مدت زمان بالا می باشد. سری MPW از این تسمه تایمینگ که مخفف سری MEGAPOWER به مفهوم توان بسیار بالا می باشداز جنس پلی اورتان ترمواستات یعنی پلی اورتان با قابلیت تحمل حرارت بالا تولید شده است. سری MEGAPOWER 2 توانی حدود 30% حتی بالاتر از سری اول این محصول دارد که در واقع انقلابی در تکنولوژی تولید تسمه تایمینگ صنعتی محسوب میشود.

تسمه تایمینگ صنعتی سری مگاپاور MEGA POWER

تسمه تایمینگ صنعتی سری مگاپاور MEGA POWER

این سری از تسمه تایمینگ صنعتی محصول شرکت MEGADYNE بوده تولید، توسعه و بهبود کیفیت آن از سال 1975 تا بحال ادامه دارد. تسمه تایمینگ Mega Power از جنس پلی اورتان ترمو استاتیک با قابلیت حفظ کیفیت در دماهای بسیار بالا و با قالب گیری خاصی تولید شده است. برای بالا بردن حفظ ابعاد تحت نیرو و بارگذاری کششی در داخل این تسمه تایمینگ از سیم های هلیکال Helical که در عین حال انعطاف لازم را هم فراهم می کنند استفاده شده است. جنس این تسمه تایمینگ و عملیات تولید آن بگونه ای است که حداکثر مقاومت در برابر سایش را در سیکل های کاری بالا و در حرارت کاری بالا فراهم می کند. از مزیت های دیگر تسمه تایمینگ سری Mega Power می توان به تولید صدای کم در حین کار، سرعت زاویه ای ثابت و بالا، کارایی مکانیکی فوق العاده بالا، نیاز به تنش اتصال کم، مهندسی قابل اغییر و مناسب با ماشین آلات صنعتی مختلف و حفظ ابعاد تحت بار اشاره نمود. گستره کاربری تسمه تایمینگ صنعتی سری مگا پاور بسیار وسیع بوده و شامل دستگاه های اتوماسیون اداری، تجهیزات پزشکی، تجهیزات بسته بندی، ربات های پاک کننده استخر ها، موتور های احتراق، دستگاه های شمارنده، ماشین آلات صنایع غذایی و نساجی اشاره نمود.

تسمه تایمینگ صنعتی دایکو DAYCO

تسمه تایمینگ صنعتی دایکو DAYCO

در حال حاضر تخمین زده شده است که بیش از یک سوم یعنی بالغ بر 70 میلیون خودرو در دنیا از تسمه تایمینگ استفاده می کنند. بدون حفظ و نگهداری و تعویض به موقع تسمه تایمینگ میتواند دچار پارگی و یا از کار افتادگی شود. تسمه تایمینگ صنعتی DAYCO دایکو با بکار گیری متریال های ضد سایش، دنده های قالبی، مفتول ها و سیم های درونی با تنسایل بسیار بالا و فابریک های مقاوم در برابر لغزش محصولی بسیار کاربردی و مناسب برای موتورهای احتراق بوده که مقاومت بسیار مناسبی نیز در برابر حرارت موتور و روغن دارد. تسمه تایمینگ دایکو DAYCO که برای موتورهای تیپ OHC , DOHC طراحی و تولید شده اند توسط جامعه خودرو سازان بعنوان بزرگترین تولید کننده تسمه تایمینگ در دنیا شناخته میشود. این محصولات با قیمت مناسب تر و بصورت اقتصادی تر و با ایجاد صدای کمتری تولید شده اند. ترکیبات فایبر گلاس بکار رفته در تولید تسمه تایمینگ دایکو DAYCO سبب افزایش مقاومت در برابر تغییر طول آن شده به افزایش راندمان کاری موتور کمک می کند. شماره فنی تسمه تایمینگ DAYCO شامل یک کد 3 حرفی در انتها می باشد که بیانگر نوع صنعت مصرف کننده می باشد. دسته ای از تسمه های تولید شده توسط دایکو از ترکیبات HSN استفاده می کنند که برای موتورهایی با حرارت بسیار بالا تولید شده اند.

تسمه تایمینگ صنعتی BANDO باندو ژاپن پروفیل STS

تسمه تایمینگ صنعتی BANDO باندو ژاپن پروفیل STS

زمانیکه ترکیبی از سرعت و دقت مورد نظر باشد تسمه تایمینگ صنعتی باندو BANDO سری Synchro-Link خود نمایی می کند. این سری از تسمه های تایمینگ صنعتی دارای حداکثر بازده در موارد مشابه بوده و هم بصورت متریک میلیمتری و هم بصورت اینچی RMA تولید میشوند. از مزایای ویژه تسمه تایمینگ صنعتی باندو BANDO می توان به 1. خواص ضد لغزش و کارایی بالا (تولید متناسب با ساختار و جنس پولی با حداقل تلورانس حرکتی برای قرار گرفتن دقیق و منطبق بر شیار های پولی که سبب به حداقل رسیدن تغییر سرعت، لغزش یا سرخوردن صورت پذیرفته است) 2. تولید شده در کد های مختلف و برای اغلب ماشین آلات محبوب دنیا (تسمه باندو BANDO با صدای حداقل در پروفیل STS و پروفیل HT که در اغلب ماشین آلات صنعتی بکار رفته اند با حداکثر میزان گشتاور تولید شده است). 3.هزینه و وقت حداقل برای حفظ و نگهداری: از آنجا که تسمه تایمینگ صنعتی بر خلاف زنجیر نیاز به روغن کاری ندارد کاربری آن در نقاطی که دسترسی دشوار است با توجه به لغزش حداقل و راندمان کاری و گشتاور حداکثری بسیار بهینه می باشد. 4. کاهش وزن و فضا: به سبب طراحی دقیق و انطباق کامل تسمه تایمینگ صنعتی باندو بر روی پولی و شعاع مرکزی محدود پولی فضای اشغال شده و وزن مجموع برای هر اسب بخار توان ایجاد شده بسیار اندک است.

طول عمر تسمه تایمینگ

از آنجا که لاستیک و متریال بکار رفته در ساختمان تسمه تایمینگ در اثر حرارت تولید شده به مرور زمان دچار استحلاک میشوند تسمه تایمینگ صنعتی بصورت دوره ای نیاز به تعویض پیدا می کند. این امر در مورد موتورهایی که نشت روغن دارند و احتمال تماس روغن با تسمه تایمینگ بالاست می بایست در مدت زمان کوتاهتری صورت پذیرد. البته برخی از تسمه تایمینگ های صنعتی مدرن از ترکیباتی که در مقابل حرارت بالا مقاومت دارند مانند نیتریل غنی شده تولید میشوند اما قیمت آنها بسیار بالا می باشد. طول عمر تسمه تایمینگ توسط تولید کنندگان آن بر حسب مدت زمان کاری و یا فاصله حرکتی تعیین میشود. عدم تعویض به موقع تسمه تایمینگ با توجه به نقش بسیار حساسی که در تنظیم و هماهنگی عملکرد قطعات دیگر موتور دارد میتواند سبب ضررهای بسیار سنگین، قفل و یا شکستن دیگر اجزای موتور گردد. بصورت معمول در خودرو ها هر 50000 الی 80000 کیلومتر زمان تعویض تسمه تایمینگ فرا می رسد. در اغلب موارد فولی نیز همزمان با تسمه تایمینگ تعویض میشود. در صورت عدم تعویض به موقع تسمه تایمینگ صنعتی معمولا ابتدا دندانه های داخلی خورده شده و بعد تسمه بصورت کلی شل شده و با افزایش طول مواجه میشود که در هر دو حال در انجام وظیفه اصلی خود دچار مشکل خواهد شد.

کد خوانی تسمه تایمینگ صنعتی چگونه است

تسمه تایمینگ معمولا به یک کد که تلفیقی از حروف انگلیسی و اعداد است مشخص میشود. از سمت چپ به راست معمولا ست اول ارقام مشخص کننده طول تسمه تایمینگ صنعتی می باشد.
640-8MX-12
در مشخصه بالا طول 640 میلیمتر است. البته نوع گام های دنده ها متفاوت نیز هستند در دسته گامهای MXL برخی کمپانی ها از ست اول اعداد برای مشخص کردن طول گام و برخی دیگر برای مشخص کردن تعداد دنده ها استفاده می کنند. ست کاراکتر بعدی یعنی طول گام 7 میلیمتر و پروفیل دنده از نوع MX طول گام دنده 3، 5، 8 و 14 میلیمتر بطور معمول استاندارد های اغلب کارخانجات می باشند. آخرین ست اعداد نیز در کد ها که در بالا 12 میلیمتر است بیانگر عرض تسمه تایمینگ بر حسب میلیمتر می باشد. البته این برای تولید کنندگان متریک صدق می کند و تولید کنندگان سیستم آمریکایی که ابعاد خود را بصورت اینچی بیان می کنند عدد نوشته شده با یک صفر مبنا خورد و بر حسب اینچ بیان میشود بعنوان مثال 012 بیانگر عرض 0.125 اینچ برای تسمه تایمینگ می باشد. در اغلب مواقع در انتهای کد قید شده یک حرف انگلیسی نیز افزوده میشود که بیانگر متریال بکار رفته در تولید تسمه تایمینگ صنعتی است. این حروف بطور معمول عبارتند از G به معنای نئوپرین با افزونه فایبرگلاس، UP برای پلی اورتان با افزونه پلی استر، US برای اورتان با افزونه استیل می باشد. 8MX مشخص کردن