لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

بلبرینگ های استیل

بلبرینگ های استیل در اتصالات صنایع غذایی و دارویی و در برخی موارد در اتصالات ماشین آلات نفت و پتروشیمی نیز کاربرد دارند. بلبرینگ استیل دارای بدنه استیل شامل رینگ های استنلس استیل و ساچمه های استنلس استیل می باشد. هدف اصلی از استفاده از بلبرینگ های استیل مقاومت بالای آنها در برابر برخی اکسید کننده ها بالاخص آب و رطوبت است. بلبرینگ استیل دارای مقاومت و استحکام کمتری از بلبرینگ های معمولی که از جنس فولاد تولید میشوند هستند و تحت بارگذاری بالا تغییر شکل می دهند.

بلبرینگ های استیل

بلبرینگ های استیل

شرکت ابتکار صنعت
بلبرینگ استیل: عناصر آلیاژی بالا را دارند که توانایی مقاومت به خوردگی در اتمسفرهای خورنده و دماهای بالا را دارد.بلبرینگ استیل در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است و می‌تواند سال‌ها بدون خوردگی و زنگ زدگی باقی بماند.آلیاژهای فولاد زنگ نزن به علت داشتن مقاومت بالا نسبت خوردگی عالی یکی از پر کاربردترین مواد درمهندسی است. این مقاومت به دلیل وجود مقدار زیادی کروم درآن‌ها ناشی می‌شود. مقدار کم کروم مقاومت به خوردگی آهن را مقداری افزایش می‌دهد اما برای رسیدن به فولاد زنگ نزن حداقل ۱۲Cr% نیاز است. برابر با نظریه‌های کلاسیک کروم با تشکیل یک لایه اکسید سطحی که لایه‌های زیرین را از خوردگی محافظت می‌کند سطح آهن را زنگ نزن می‌سازد. برای ایجاد این لایه محافظ، سطح فولاد زنگ نزن باید در تماس با عوامل اکسید کننده باشد. اضافه کردن نیکل به فولادهای زنگ نزن بلبرینگ و رولبرینگ مقاومت به خوردگی را در محیط‌های خنثی یا اکسید کننده ضعیف افزایش می‌بخشد اما قیمت آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد. هم‌چنین مقدارکافی نیکل قابلیت انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیری فولادها را افزایش می‌دهد زیرا امکان نگهداری آستینت FCC در دمای محیط را فراهم می‌کند. افزایش مولیبدن به فولادهای زنگ نزن مقاومت به خوردگی را در حضور یون‌های کلر افزایش می‌دهد حال آن‌که افزودن آلومینیوم مقاومت به پوسته شدن را در دماهای بالا بهبود می‌بخشد. کروم نیز برای افزایش مقاومت به خوردگی آن اضافه می‌شود.
بلبرینگ و رولبرینگ های استیل نسبت به بلبرینگ و رولبرینگ های معمولی بار کمتری را تحمل می کنند.
ابتکارصنعت عرضه کننده انواع بلبرینگ- رولبرینگ -تسمه- وامادگی ثبت سفارش باقیمت همکاری را دارد

مشخصات مکانیکی بلبرینگ استیل

بلبرینگ استیل معمولا از استنلس استیل گرید G304 تولید شده است. این گرید از استنلس استیل به گرید 18-8 نیز معروف است بدین معنا که در ساختار و ترکیب شیمیایی استیل این گرد از 18% عنصر کروم که عنصری بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی است استفاده شده است. 8% بیان شده نیز معرف استفاده از عنصر نیکل که خواص ضد اکسیدی دارد می باشد. بلبرینگ استیل دارای تنسایل مقاومتی و استحکام فشاری بلبرینگ های فولادی را ندارد. تنسایل بلبرینگ استیل حدود 700 مگاپاسکال می باشد حال آنکه تنسایل بلبرینگ های فولادی گاهی به 100 مگاپاسکال نیز میرسد. بلبرینگ استیل هر چند خواص ضد زنگ بسیار بالاتری از موارد فولادی دارد اما در تماس با برخی گازهای صنعتی که در محیط های صنعتی بصورت رقیق یافت میشود من جمله کلرید ها و نمک ها که در محیط های دریایی موجود هستند به تدریج دچار خوردگی میشود. سرعت زنگ زدن بلبرینگ استیل در شرایط طبیعی در تماس با رطوبت و آب بسیار پایین و حدود 0.4 میلیمتر در هر 100 سال می باشد.