لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم | در بسیاری ماشین آلات صنعتی بلبرینگ ها در معرض نا ملایماتی چون بخار، آب و مواد شیمیایی قرار میگیرند اما هیچ یک از این ناملایمات مانند تغییر زاویه محوری و عدم تطابق راستای محور ها که بر اثر ایجاد کشتاور ایجاد میشوند برای بلبرینگ چالش ایجاد نمی کنند. بلبرینگ های خود تنظیم از دو ردیف ساچمه و یک شیار مشترک کروی در رینگ خارجی خود تشکیل شده اند.این ویژگی موجب خاصیت خودتنظیمی بلبرینگ می شود و اجازه می دهد که موقعیت شفت نسبت به یاتاقان قابل تغییر باشد. بنابراین این نوع بلبرینگ ها برای استفاده در محل هایی مناسب هستند که عدم تطابق و ناهمراستایی ممکن است در اثر خطا هایی ناشی از نصب و جازدن و یا انحراف شفت افزایش یابند.
تغییر زاویه شفت درونی به هر علتی موجب اختلال کار بلبرینگ خود تنظیم نمیشود که اولویت اول استفاده از این نوع بلبرینگ محسوب میشود. بلبرینگ خود تنظیم معموا در چهار شکل مختلف طراحی باز (که ساچمه ها از بیرون قابل رویت هستند)، طراحی بسته یا سیل (سطح ساچمه ها برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و افزایش طول عمر بلبرینگ بسته شده است)، طراحی با هسته مخروطی و طراحی E که مختص به برخی برند های تولید کننده این بلبرینگ است تولیذ شده است.

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN اغلب بصورت دو ردیف ساچمه طراحی و تولید شده است که ساچمه های آن بصورت زیگزاگی قرار گرفته اند. بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN برای قرار گرفتن بر روی محور و شافتهایی با سرعت دورانی بسیار بالا که امکان خروج از مرکز بر اثر ارتعاشات در آنها بسیار زیاد است مورد استفاده قرار می گیرند. بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN برای تغییر زاویه های کوچک در محور تا هفت درجه نیز قابل استفاده هستند. کد 1310 یکی از کدهای پر کاربرد این بلبرینگ ها می باشد که بصورت دوبل و فولادی با ابعاد 50*110*27mm عرضه شده است که با ایجاد صدای حداقل و برای سرعت های زاویه ای بسیار بالا طراحی و تولید شده است. این بلبرینگ خود تنظیم در سایز های کوچک و متوسط 60-115mm نیز در دسترس قرار دارد.

بلبرینگ خود تنظیم SKF برای صنایع ریسندگی

بلبرینگ خود تنظیم SKF برای صنایع ریسندگی

بلبرینگ خود تنظیم SKF برای صنایع بافندگی و ریسندگی قابلیت تنظیم خودکار تا زاویه حداکثر 3 درجه انحراف محور را دارد. استفاده از این نوع بلبرینگ به سبب احتمال نزدیک به صفر خارج شدن از مرکزیت در زمان استارت زدن ماشین و بارگذاری های سبک بسیار امن و مطمئن می باشد. حداقل اصطکاک ایجاد شده در بلبرینگ خود تنظیم SKF موجب کاهش حرارت در بارگذاری دینامیک شده و امکان افزایش سرعت ماشین در سیکل های کاری طولانی مدت را فراهم می کند. یکی از سری های تولیدی بلبرینگ خود تنظیم SKF سری سیل یا بسته می باشد که در برابر ورود گرد و غبار که عامل اصلی از کار افتادن و کاهش عمر بلبرینگ هستند را به داخل شیار ها جلوگیری به عمل می آورد. سری E از این نوع بلبرینگ خود تنظیم با بهینه سازی طراحی اجزای داخلی پتانسیل افزایش بار دینامیک تا میزان حداکثری را فراهم می آورد.

بلبرینگ خود تنظیم NACHI

بلبرینگ خود تنظیم NACHI

بلبرینگ خود تنظیم ناچی:
بلبرینگ ناچی د رابتکار صنعت به سه صورت عرضه میگردد
1-( بدون کاسه نمد)،
2-(بلبرینگ خود تنظیم باکاسه نمد در دو طرف بلبرینگ )
3-( بلبرینگ خود تنظیم با حلقه داخلی عریض )
ارائه و عرضه میشود.

بلبرینگ خود تنظیم FAG

بلبرینگ خود تنظیم FAG

بلبرینگ خود تنظیم اف آ گ:
این نوع بلبرینگ خود تنظیم با برند FAG درای دو ردیف ساجمه میباشد که در محل اشتراک با یک حلقه بیرونی مشترک شده است.
و همین طور شیارهایی که در بلبرینگ خود تنظیم برای ساچمه وجود دارد به صورت منحنی است که این موضوع باعث خود تنظیم بودن بلبرینگ در مواقع انحراف و ناهمراستایی شافت در کار می شود.

ابتکار صنعت بورس بلبرینگ خود تنظیم FAG در تهران
برای سفارش بلبرینگ خود تنظیم FAG و استعلام قیمت بلبرینگ خود تنظیم FAG با بلبرینگ ابتکار صنعت تماس گرفته شود.

بلبرینگ خود تنظیم Koyo

بلبرینگ خود تنظیم Koyo

بلبرینگ خود تنظیم کویو :
بلبرینگ خود تنظیم کویو در ابتکار صنعت به سه نوع
1-بدون کاسه نمد،
2-بلبرینگ خود تنظیم با کاسه نمد در دو طرف بلبرینگ
3- بلبرینگ خود تنظیم با حلقه داخلی عریض فروش و عرضه میگردد.
ابتکار صنعت ارائه کننده انواع بلبرینگ خود تنظیم Koyo با کیفیت و قیمت مناسب در ایران میباشد.

بلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHI

بلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHI

بلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHI محصول کشور ژاپن بگونه ای طراحی شده است که رینگ داخلی و ساچمه ها که بصورت دو ردیفه قرار دارند بطور کامل اسمبل شده و در داخل یک حلقه خارجی منحنی شکل قرار گرفته اند. به سبب طراحی این بلبرینگ خود تنظیم قابلیت تعلیق مناسب و بدون مشکل بار تا تغییرات زاویه اتصال کوچک که ممکن است بر اثر ارتعاش و حرکت ماشین بوجود آید و یا از ابتدا در اثر اتصال نا درست باشد تحمل نماید. بلبرینگ ناچی NACHI اغلب در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که طول شافت اتصال بلند باشد و تنظیم دقیق زاویه اتصال مشکل باشد. کیج بکار گرفته شده در این بلبرینگ های خود تنظیم یا از جنس فولادی هستند و یا از جنس رزین پلی آمید. بلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHI تنها می بایست تحت تاثیر نیرو های محوری کوچک به سبب ساپورت کم رینگ خارجی در محدوده بار محوری قرار گیرد.

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم

بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه های کروی شکل می باشد که از جنس فولادی تولید شده اند. بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم از جنس فولاد کروم با درصد کربن بسیار بالا تولید شده است تا هم مقاومت کششی و فشاری بالا تحت بارگذاری های سنگین را داشته باشد و هم در برابر سایش مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. در برخی از شماره فنی های این سری از بلبرینگ خود تنظیم از کیج هایی از جنس فایبرگلاس با افزودنی های ویژه سخت کننده استفاده شده است. بلبرینگ NTN ان تی ان خود تنظیم قابلیت عملکرد مناسب در رینج دمایی -40 الی 120 درجه سانتی گراد را داشته در حالت گریس کاری شده در برخی شماره فنی ها تا سرعت 22000 دور در دقیقه و در حالت روغن کاری شده با قابلیت سرعت دورانی بالاتر تا 28000 دور در دقیقه نیز کار می کند.

بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف

بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف

بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف دارای دو ردیق ساچمه، یک ریس منحنی بر روی رینگ خارجی و دو ریس شیار دار پیوسته بر روی رینگ داخلی می باشد. این بلبرینگ های خود تنظیم بصورت باز و سیل (بسته) موجود می باشند. بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف دارای حساسیت محدودی به تغییر زاویه اتصال شافت و هوزینگ در زوایای کم داشته و قابلیت پذیرش تغییرات ناگهانی در زاویه در سرعت های زاویه ای بالا را دارد. بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف با قطر داخلی 5 الی 240 میلیمتر و قطر خارجی 19 الی 320 میلیمتر تولید شده و ضخامت آن در کمترین میزان 6 و در بالاترین میزان به 73 میلیمتر میرسد. بلبرینگ SKF خود تنظیم اس کا اف بسیار بی صدا کار کرده و قابلیت های مکانیکی خود را تا دمای 120 درجه سانتی گراد حفظ می کند.

موارد کاربرد بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ های خود تنظیم به سبب تکنولوژی بالایی که در تولید آنها بکار رفته است اغلب دارای قیمت بالایی هستند و استفاده از آنها در مواردی که استفاده از بلبرینگ های شیار عمیق یا رولبرینگ های استوانه ای دچار مشکلاتی هستند پیشنهاد می شود. بلبرینگ خود تنظیم اغلب بر روی شافت هایی بسته می شود که یا بر اثر نیروی گریز از مرکز دوران دچار تغییر زاویه های اندک می شوند و یا دارای رزونانس حرکتی هستند. البته بلبرینگ خود تنظیم با دارا بودن دو ردیف ساچمه اغلب قابلیت بارگذاری شعاعی بالایی نیز می باشد و بار های محوری را نیز تا میزان اندک مستحلک می کند. بلبرینگ خود تنظیم در سایز های کوچک قابلیت تعلیق بار در سرعت های زاویه بسیار بالا تا 45000 دور در دقیقه را دارد که این میزان با افزایش قطر بلبرینگ خود تنظیم کاهش پیدا می کند و در قطر های بسیار بالا مثل 240 میلیمتر به 2200 دور در دقیقه می رسد.