لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای هم بصورت تک ردیفه تولید میشود و هم بصورت دو ردیفه. بلبرینگ تماس زاویه ای تک ردیفه قابلیت تعلیق بارهای شعاعی، محوری و ترکیبی را دارد اما بارگذاری محوری بر روی آنها تنها در یک راستا ممکن می باشد. بلبرینگ تماس زاویه ای اغلب با 3 طراحی مختلف با زاویه تماس 15، 30 و 40 درجه طراحی میشود. هر چه زاویه تماس بزرگتر باشد بلبرینگ تماس زاویه ای قابلیت تعلیق بار محوری بیشتری را داشته و هر چه زاویه تماس کمتر باشد قابلیت اتصال بر روی ماشین آلات با سرعت دورانی بسیار بالا افزایش پیدا می کند. بلبرینگ های تماس زاویه ای حلقه های داخلی و بیرونی این نوع بلبرینگ ها نسبت به یکدیگر زاویه ای می سازند که امکان تحمل بارهای شعاعی و محوری همزمان را توسط آنها فراهم می کند. هر قدر زاویه تماس بلبرینگ بزرگتر باشد، قدرت تحمل بار محوری آن بیشتر می شود. تعیین زاویه اتصال در بلبرینگ های صنعتی تماس زاویه ای با در نظر گرفتن جهت محوری بارهای وارده در دو راستای محوری و شعاعی صورت میپذیرد که اولین معیار در تعیین بار وارد به بلبرینگ بوده و امری مهندسی می باشد. بلبرینگ های تماس زاویه ای با برند های مختلفی تولید و عرضه میشوند که از معروفترین آنها بلبرینگ های SKF می باشد.

بلبرینگ تماس زاویه ایی محوری

بلبرینگ تماس زاویه ایی محوری

شرکت ابتکار صنعت عرضه کننده انواع بلبرینگ:
بلبرینگ تماس زاویه ای یکی از انواع بلبرینگ‌هایی است که عناصر چرخش آن‌ها گوی‌های فولادی است. از خواص ویژه بلبرینگ تماس زاویه ای محوری توانایی تحمل بارهای محوری زیاد از یک سمت همراه با بار شعاعی است. در این مطلب به‌صورت کلی با آنها آشنا می‌شوید. در ادامه با انجینیک همراه باشید.
طراحان و تولیدکنندگان بلبرینگ در دنیا انواع مختلفی از بلبرینگ تماس زاویه ای را با توجه به نیاز صنعت گران و طراحان به بازار عرضه کرده‌اند. بلبرینگ تماس زاویه ای به طوری طراحی شده که می‌تواند بارهای محوری قابل توجهی را در یک جهت، و در عین حال بارهای شعاعی را هم در حد خوبی تحمل کند. علاوه بر این، در این بلبرینگ‌ها وقتی یک بار شعاعی به بلبرینگ محوری وارد شود به طور خودکار باری محوری نیز تولید می‌شود. این بلبرینگ‌ها به‌صورت معمول به‌صورت جفت، مجموعه سه‌تایی، مجموعه چهارگانه، و یا مجموعه‌هایی با تعداد بیشتر یا مولتی پلکس استفاده می‌شوند.
شرکت ابتکار صنعت آمادگی ثبت فروش سفارش باقیمت همکاری رادارد

بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف SKF

بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف SKF

بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف SKF بگونه ای طراحی شده است که زاویه قرارگیری رینگ های داخلی و خارجی متناسب با راستای بردار نیروی وارد قابل تنظیم باشد. بدین معنا که بلبرینگ تماس زاویه ای SKF اس کا اف از نوع شعاعی بوده اما قابلیت تعلیق بارهای ترکیبی شعاعی و محوری را با نیروی قالب شعاعی دارد. هر چه زاویه تماس در این بلبرینگ ها بالاتر می رود قابلیت تعلیق بار محوری نیز افزایش می یابد. بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف SKF بصورت تک ردیق، دو ردیف و 4 نقطعه طراحی میشود.

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN محصول کشور آمریکا می باشد که در سایز های مختلف تولید شده و بر روی بسیاری ماشین آلات صنعتی مرتبط با صنایع سنگین و ماشین آلات راهسازی بصورت OE نصب شده است. بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN بصورت تخصصی برای کاربری در سرعت های زاویه ای بالا و دقت بسیار زیادی طراحی شده است. بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN تک ردیف دارای قابلیت تعلیق بار محوری در یک جهت را نیز به میزان بسیار بالایی دارند. بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN با قطر داخلی 10 الی 150 میلیمتر بصورت تک ردیف و قطر داخلی 12 الی 150 میلیمتر بصورت دوبل دو ردیف تولید می شوند.

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO که بصورت تک ردیفه، دو ردیفه، جفت شده و 4 نقطه تماس تولید شده و محصول شرکت KOYO ژاپن می باشد. بلبرینگ KOYO از نوع تماس زاویه ای برای دقت های بسیار بالا و سرعت های دورانی بسیار زیاد طراحی شده و قابلیت تحمل بار های ترکیبی محوری و شعاعی را بصورت همزمان دارد. طراحی این بلبرینگ های تماس زاویه ای بگونه ای است که یک زاویه بین ساچمه ها و ریس و بدنه بلبرینگ در حین بارگذاری بوجود می آید. مهمترین مشخصه طراحی این بلبرینگ ها این است که یک یا هر دو ریس رینگ های بلبرینگ دارای یک شانه آزاد باشند. اتصال بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO می بایست با اعمال حداقل یک بار محوری صورت پذیرد. این بار اولیه وارد شده سبب قرار گیری ساچمه ها و ریس و بدنه در زاویه مناسب برای اعمال بارهای ترکیبی بیشتر میشود. این زاویه تماس می تواند بین 15 الی 40 درجه تغییر داشته باشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی NACHI

بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی NACHI

بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی NACHI محصول کشور ژاپن و با قابلیت بکارگیری برای تعلیق بارهای ترکیبی محوری و شعاعی می باشد. این سری از بلبرینگ تماس زاویه ای هم بصورت تک ردیف و هم بصورت 2 ردیف تولید میشود. بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی NACHI اغلب در موقعیت های مکانیکی در ماشین آلات صنعتی با قابلیت تنطیم دقیق زاویه اتصال مورد استفاده قرار می گیرد. بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی NACHI در سری با دقت بالا که از کلاس های 5 استاندارد های JIS یا ISO هستند اغلب همراه با قفسه برنزی یا پلی آمید متصل میشوند. از این سری از بلبرینگ ها در اسپیندل ها و ماشین آلات با سرعت زاویه ای بسیار بالا استفاده میشود.

بلبرینگ تماس زاویه ای FAG

بلبرینگ تماس زاویه ای FAG

بلبرینگ تماس زاویه ای FAG در سه سری مختلف که دو مورد از آنها تحت نام تجاری X-Life بصورت تگ ردیف و دو ردیف و یک مورد نیز بلبرینگ تماس زاویه ای محوری را تشکیل می دهد تولید شده است. بلبرینگ تماس زاویه ای FAG تک ردیف دارای رینگ های داخلی و خارجی صلب بوده و بصورت اسمبلی همراه با ساچمه و کیج های پلی آمید، برنجی یا صفحات فولادی تولید و عرضه شده اند. مسیر حرکت ساچمه های این بلبرینگ تماس زاویه ای بر روی رینگ های داخلی و خارجی بصورت زاویه دار با راستای منطبق بر محور اتصال شافت و برینگ قرار دارد. این بلبرینگ های تماس زاویه بصورت بسته و باز موجود بوده و قابلیت تنظیم زاویه آنها بسیار محدود می باشد. بلبرینگ تماس زاویه ای FAG دو ردیفه قابلیت تعلیق بار محوری در هر دو جهت و میزان بالایی از بار شعاعی را دارد.

بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف

بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای تک ردیف دارای ریس هایی با شانه های کوتاه و بلند می باشد. این شانه ها در دو جهت بگونه ای طراحی شده اند تا قابلیت تحمل بار محوری در یک جهت را داشته باشند. بلبرینگ NTN ان تی ان اغلب بلبرینگ های تماس زاویه ای را بصورت بارگذاری از قبل و در کارخانه تولید و به بازار عرضه می کند تا زمانی که روی ماشین و در محل مورد استفاده بسته شده قابلیت های بارپذیری در زاویه صحیح و مناسبی داشته باشند. بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف بگونه ای اسمبل شده است تا دارای یک صیقل داخلی ویژه ای بوده و یک زاویه تماس ویژه ای را تحت بارگذاری بوجود آورد. زاویه تماس استانداردی که توسط بلبرینگ ان تی ان NTN بکار رفته است 30 درجه می باشد اما در شزایط مناسب کاری قابلیت کار تا زاویه 40 درجه را نیز فراهم می کند. بلبرینگ NTN تماس زاویه ای تک ردیف در مواردی بصورت خاص با زاویه تماس 15 درجه نیز با کیج از جنس رزین فنولیک تولید می شود که برای سرعت های زاویه ای بسیار بالا پیشنهاد می شود.

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف

بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دارای کیجی با ارتفاع بلند و یکپارچه می باشد که بر روی آن ساچمه های کروی بصورت زیگزاگی قرار گرفته اند. شکل مخروطی ریس بلبرینگ NTN ان تی ان تماس زاویه ای دو ردیف سبب می شود تا در ردیف بر روی قطر بیشتر یک عدد ساچمه بیشتر از بالای مخروط زیس که قطر کمتری دارد قرار دارد. این سری از بلبرینگ تماس زاویه ای به سبب دارا بودن عامل تعلیق بار بیشتر یعنی ساچمه های بیشتر قابلیت بارگذاری بالاتری دارد و بیشتر با هدف تعلیق بار محوری به کار گرفته میشود اما در صورتیکه ریس های طراحی شده دارای لبه نیز باشند تا حدودی بارهای شعاعی را نیز تعلیق می کند.

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای برند FAG

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای برند FAG به شرح ذیل میباشد:
1-بلبرینگهای تماس زاویه ای یک ردیفه برند FAG
2-بلبرینگهای تماس زاویه ای دو ردیفه برند FAG
3-بلبرینگهای تماس زاویه ای با چهار نقطه تماس برند FAG

ابتکار صنعت بورس انواع بلبرینگ تماس زاویه ای
قیمت بلبرینگ تماس زاویه یک ردیفه
قیمت بلبرینگ تماس زاویه دو ردیفه
قیمت بلبرینگ تماس زاویه با چهار نقطه تماس

شرایط کاربری بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای مانند بلبرینگ و رولبرینگ مخروطی دارای قابلیت تلفیقی از دو بار شعاعی و محوری را دارد با این تفاوت که رولبرینگ مخروطی قابلیت چند جهته و چند منظوره در تعلیق بار شعاعی و تنها تک منظوره در تعلیق بار محوری دارد، شرایطی که بصورت کاملا برعکس در مورد بلبرینگ تماس زاویه ای صدق می کند. بسته به اینکه بلبرینگ تماس زاویه ای تک ردیفه تولید شده است یا دو ردیفه این قابلیت نیز تا اندازه زیادی متفاوت می باشد. در شرایط کاری که نیاز به هدایت بار محوری بسیار سنگین در اتصالات شافت وجود دارد همواره انتخاب اول بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه می باشد. دسته ای از بلبرینگ تماس زاویه به نام Axial angular contact ball bearings وجود دارند که بصورت دو ردیفه و اغلب با ریس از جنس برنجی تولید می شوند و دارای تلورانس بسیار محدودی از نوع SP هستند و در واقع از نوع ترکیبی بوده و اجزای متعددی نیز دارند. شافت صلب همراه با واشر، حلقه های فاصله دهنده، هوزینگ نگهدارنده ساچمه، کیج و واشرهمراه با کیج های برنجی در ساختار این نوع بلبرینگ تماس زاویه ای قرار گرفته اند.

فاکتور های موثر بر قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای

قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای یک تابع با متغیر های بسیار زیاد می باشد که هر یک از این متغیر ها بصورت مستقیم با ضریب بالا و یا بصورت غیر مستقیم با ضریب پایین تری بر قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای تاثیر می گذارد. بطور کلی و قبل از دسته بندی فاکتور های موثر بر قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای اشاره به این نکته ضروری است که با توجه به بکار گیری بلبرینگ تماس زاویه ای در شرایط کاری خاص بر روی شافت های دوار با سرعت زاویه ای بالا بطور کلی به سبب تکنولوژی بالایی که در تولید این اجزای مکانیکی استفاده شده است قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای اندکی بالاتر از بلبرینگ های عمومی تر مانند بلبرینگ شیار عمیق می باشد. در زیر به بررسی برخی عوامل موثر بر قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای می پردازیم.


  • ابعاد بلبرینگ تماس زاویه ای که به نوعی معرف میزان متریال بکار گرفته شده، تعداد ساچمه بکار رفته در ساختار بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد.
  • برند بلبرینگ تماس زاویه ای که یکی از اصلی ترین معیار های کیفی و تعیین قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد. برند های جهانی چون SKF, TIMKEN, NTN, FAG دارای قیمت بالاتر و طول عمر و کیفیت بهتر هستند.
  • متریال تولید بلبرینگ تماس زاویه ای نیز یکی دیگر از معیار های مهم کیفی بوده که بر حسب شرایط کاری و محیط انتخاب می شود. قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای استنلس استیل بالاتر از موارد فولادی است.

طبیعتا با توجه به متغیر بودن قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای حتی در یک سایز مشخص بر حسب تغییر برند و متریال انتخاب و خرید این دسته از بلبرینگ ها بر حسب بودجه، میزان بار وارده و شرایط کاری و محیطی عملکرد بلبرینگ تماس طاویه ای صورت می پذیرد.