لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه پتروشیمی

تسمه پتروشیمی که بر روی ماشین آلات مختلفی در صنایع پتروشیمی بکار گرفته می شود اغلب از نوع تسمه تایمینگ می باشد. تسمه پتروشیمی که بصورت حلقه بسته در سایز ها کد های مختلفی عرضه می شود دارای دنده هایی عمود بر راستای طولی تسمه می باشد که برای تنظیم زمان عملکرد در بخش های مختلف در ماشین آلات پتروشیمی بکار گرفته می شود. برای سایز های استاندارد بر روی ماشین آلات پتروشیمی که دارای کاربرد وسیعی هستند برند های مختلف دارای تسمه های تایمینگ در سایز های مشخص هستند و در مواردی نیز که طول مورد نظر وجود نداشته باشد از تسمه پتروشیمی از نوع تسمه تایم متری که در طول مورد نظر برش خورده و به روش های حرارتی جوش داده می شود استفاده می شود.


مشخصات مکانیکی تسمه پتروشیمی


تسمه تایمینگ پتروشیمی اغلب از ترکیبات پلی اورتان تولید می شود که در بخش های داخلی و خارجی برای افزایش قابلیت های حرارتی، سایشی و کششی این تسمه از استحکام دهنده هایی استفاده شده است. در بخش داخلی از کورد هایی با جنس های فلزی و غیر فلزی برای جلوگیری از افزایش طول تسمه پتروشیمی در برابر اعمال تنش های کششی در چند ردیف کنار هم استفاده می شود. در بخش بیرونی نیز برای افزایش مقاومت در برابر سایش بالاخص در سرعت های بالا بر روی سطح دنده های تسمه پتروشیمی از یک لایه بی رنگ پلی آمید استفاده می شود. برند های مختلف تولید کننده تسمه پتروشیمی نیز بر حسب قابلیت ها و تکنولوژی تولیدی که دارند از مواد و ترکیبات متنوعی در تولید تسمه پتروشیمی استفاده می کنند که بصورت رقابت با دیگر برند ها عملی می شود.

تسمه تایم پتروشیمی OPTIBELT

تسمه تایم پتروشیمی OPTIBELT

تسمه تایم پتروشیمی OPTIBELT محصولی آلمانی دارای استاندارد CE اتحادیه اروپا و دارای کیفیتی بسیار ایده آل و طول عمر بالا می باشد. این تسمه برای ماشین آلات پتروشیمی با ابعاد تسمه دقیق بصورت لوپ بسته و کد های مشخص و برای کاربری هایی با طول متغیر در ماشین آلات پتروشیمی بصورت تسمه تایم متری در بازار عرضه می شود. تسمه تایم پتروشیمی اپتی بلت OPTIBELT که اغلب با ترکیب رنگ های مشکی، سبز و قرمر در بازار یافت می شود دارای طول عمر کاری بسیار بالا به سبب استفاده از ترکیبات شیمیایی مناسب در کنار پلی اورتان که مقاومت حرارتی این تسمه پتروشیمی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند می باشد. کورد های فلزی بکار رفته در داخل این تسمه پتروشیمی مانع از کش آمدن و افزایش طول این تسمه تحت حرارت و کشش شده و این امر سبب میشود تا دقت این تسمه پتروشیمی در تنظیم زمان عملکرد دستگاه های صنعتی افزایش یابد. برند OPTIBELT نه تنها تولید کننده انواع تسمه تایم ماشین آلات پتروشیمی بلکه انواع تسمه تایم متری را نیز در عرض های مختلف تولید می کند.

تسمه ماشین آلات پتروشیمی MEGADYNE

تسمه ماشین آلات پتروشیمی MEGADYNE

تسمه ماشین آلات پتروشیمی MEGADYNE که محصولی موفق با طول عمر کاری بسیار بالا از اتحادیه اروپا محسوب می شود هم بصورت polyurethane-endless که به شکل حلقه بسته عرضه می شود و هم بصورت open-end که بصورت تسمه باز و بصورت کلاف عرضه می گردد موجود می باشد. سری های مختلفی از این تسمه پتروشیمی مانند سری MEGAPOWER و MEGAFLEX عرضه شده اند که هر یک دارای قابلیت های حرارتی و سایشی مختلفی هستند. تکنولوژی بسیار بالای مگاداین در انتخاب ترکیبات شیمیایی مناسب که تلفیقی از مقاومت کششی و سایشی را در شرایط کاری سخت و حرارت بالا برای تسمه صنایع پتروشیمی فراهم می آورد سبب انتخاب این برند توسط بسیاری از کارخانجات OE تولید کننده ماشین آلات پتروشیمی شده است. پوشش سطحی چند لایه که نه تنها بر روی دنده های داخلی این تسمه بلکه بر روی سطح تخت خارجی اعمال میشود حداکثر مقاومت در برابر تنش های سایشی را در تسمه ماشین آلات پتروشیمی MEGADYNE بوجود می آورد.