لوگوی ابتکار صنعت
021-33948225 | 09122189094

واردات انواع تسمه و بلبرینگ طی 20 الی 30 روز
تلفن: 02133948225 - 33990391 | موبایل: 09122189094

تسمه نقاله مواد غذایی

تسمه نقاله مواد غذایی در واقع نوعی تسمه با سختی کششی حد متوسط می باشند که بر روی دو و یا چند پولی بسته شده و بصورت ریلی حرکت می کنند. وظیفه اصلی تسمه نقاله موارد غذایی که بصورت معمول بر روی ماشین آلات بسته بندی نصب میشود انتقال مواد غذایی بسته بندی شده در خروجی ماشین آلات به نقطه مکانی دیگر بر روی ریل می باشد. تسمه نقاله مواد غذایی جزو تسمه های با کاربری حساس نمی باشد و معمولا در ابعاد مختلف به رنگ های مختلف که عمومی ترین آنها سبز، آبی، طوسی و مشکی می باشند تولید میشوند. در اغلب موارد تکنولوژی تولید تسمه نقاله مواد غذایی مانند تولید تسمه های بکار رفته در ساختمان تردمیل ها و دسته های پله برقی می باشد. هر چند انواع محدودی از تسمه نقاله مواد غذایی وجود دارد اما گرید های تولید و ابعاد و رنگ های آنها بسیار متعدد می باشد.

تسمه نقاله PU-PVC مواد غذایی

تسمه نقاله PU-PVC مواد غذایی

تسمه نقاله مود غذایی از جنس های مختلف لاستیکی و پارچه ای با مقاومت کششی و سایشی مختلفی تولید میشوند. انواع پلی استر، پلی آمید، آرامید-پلی استر، پلی استر-پلی آمید، پلی استر-کتان و ترکیبات مختلف دیگری در تولید انواع تسمه نقاله مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرند. در تولید تسمه نقاله PU یا پلی اورتان در مواقعی از پلی اورتان سخت شده معروف به HU نیز استفاده میشود. تسمه نقاله مواد غذایی با ترکیب پلی ونیل کلرید یا PVC نیز در تایپ های استاندارد معمولی V و تایپ سطح نرم یا VS یا تایپ سطح سخت VH (که در این حالت در برابر روغن مقاوم نیست) تولید و عرضه میشود.

تسمه نقاله آج دار مواد غذایی

تسمه نقاله آج دار مواد غذایی

تسمه نقاله آج دار هر چند اغلب در صنایع سنگین معدنی مورد استفاده قرار میگیرد اما برخی از تولیدات آنها بالاخص تسمه نقاله با آج های بسیار ریز در صنایع غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر تولید کنندگان این محصولات را در ضخامت 1.9 میلیمتر الی 7.5 میلیمتر بصورت کورد دار و کورد لس با قابلیت های حمل مختلف تولید می کنند. موارد ضخیم تر تسمه های نقاله که در صنایع سنگین تر معدنی مورد استفاده قرار میگیرد دارای ضخامت بالاتر و آج های بزرگ تری هستند و در ساختار داخلی آن ها از سیم بکسل های ریز برای افزایش مقاومت در فواصل معین استفاده شده است. در این مواقع تسمه های نقاله در دو لایه بالایی سیم بکسل و زیرین سیم بکسل تولید میشوند که ضخامت لایه بالایی معمولا بیشتر و نزدیک به دو برابر لایه زیرین آن انتخاب میشود.

تسمه نقاله Megadyne مواد غذایی PVC

تسمه نقاله Megadyne مواد غذایی PVC

شرکت مگاداین MEGADYNE تولید کننده انواع تسمه های صنعتی و تسمه نقاله مخصوص مواد غذایی می باشد. در میان انواع تسمه های صنعتی و تسمه نقاله های تولیدی این شزکت سه دسته از انواع تسمه نقاله مناسب مواد غذایی تولید میشوند که ترکیبات دو دسته از آنها از PVC و یکی از آنها از پلی اورتان ترموپلاستیک می باشد. تسمه نقاله مواد غذایی سری PVCEXCON دارای استاندارد های اروپایی و آمریکایی FDA-USDA می باشد و از جنس PVC و مقاوم در برابر چربی تولید شده است. این دسته از تسمه های نقاله مواد غذایی بیشتر بصورت آج دار و به رنگ آبی تولید میشوند و برای جابجایی چربی و روغنهای حیوانی و سبزیجات مناسب هستند. تسمه نقاله مواد غذایی Megadyne سری PUCON دسته دیگری هستند که برای تمام مراحل تولید مواد غذایی مناسب هستند و بصورت ترموپلاستیک تولید شده اند. از این سری از تسمه ها هم در مرحله تولید و در تماس با مواد غذایی مانند آرد و هم در مرحله بسته بندی استفاده میشود. این تسمه نقاله مواد غذایی در مرحله سورتینگ نیز استفاده بسیاری دارد.

تسمه نقاله ترموپلاستیک مخصوص مواد غذایی

تسمه نقاله ترموپلاستیک مخصوص مواد غذایی

تسمه نقاله از نوع هموژهنیزه ترموپلاستیک که طبق استاندارد اروپایی تسمه نقاله مواد غذایی در 4 بخش PVC یا پلی ونیل کلرید برای صنایع کشاورزی، و در سه دسته جداگانه دیگر برای صنایع آرد و خمیر، گوشت و مرغ و شیرینی پزی تبیین شده اند. اغلب این دسته از تسمه نقاله ها که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند یا از جنس پلاستیکی نچسب هستند و یدر صورت پیوستگی از ترکیبات لاستیکی با مغزی الیاف پارچه و لعاب یا روکش از مواد نچسب، خنثی با واکنش شیمیایی حداقلی و خواص ضد خوردگی در برخورد با مواد شوینده صنعتی که به وفور برای پاکسازی سطحی تسمه نقاله مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند تولید شده اند. در صورت استفاده از تسمه نقاله برای صنایع لبنی در انتقال تولیدیاتی مانند پنیر و ... می بایست این تسمه ها دارای استاندارد لبنی تسمه مواد غذایی 3A باشند.

مشخصات مکانیکی تسمه نقاله مواد غذایی

تسمه نقاله مواد غذایی بصورت تک لایه، دو لایه و سه لایه تولید می شوند و در دماهای -10 الی 80 درجه سانتی گراد نیز مقاومت دارند. در انتخاب تسمه نقاله مواد غذایی سه فاکتور ضخامت، طول و عرض در کنار ابعاد پولی اتصال تعریف میشود چرا که برای پولی های مختلف ضخامت های استاندارد مختلفی از این نوع تسمه ها تعریف شده است. ضخامت این تسمه ها با توجه به نوع کاربری و شرایط بکار گیری مختلف و معمولا از 0.7 میلیمتر الی 7.5 میلیمتر متغیر می باشد. تسمه نقاله مواد غذایی معمولا با سطح مسطح تولید میشود و در مواردی با توجه به درخواست مشتریان بصورت عاج دار نیز عرضه میشود.